Ознака: Маријан Забрчанец
Македонија 31.07.20 | 11:25

Арсовски и Стивенсон „лабаво“ на езерски брифинг со Николовски, Забрчанец и Маричиќ

Независниот“ аналитичар Петар Арсовски кој грчевито ги брани политиките на СДСМ и власта на телевизија забележан на ручек на охридското крајбрежје со високи функционери...

Македонија 11.07.20 | 19:06

Куновска го нарече Забрчанец презерватив

Поранешниот функционер на СДСМ, Софија Куновска го искритикува Зоран Заев и неговите соработници. Како повод таа ја искористи објавата на еден од најблиските соработници...

Економија 10.04.20 | 22:45

Калајџиев: Забрчанец лично гарантира дека нема злоупотреба на овластувањата, но во моментов немаме механизми за контрола на власта

Професорот по правни науки од правниот факултет од Скопје, Гордан Калајџиев на денешното гостување во Топ Тема на Телма телевизија истакна дека иако Марјан Забрчанец,...

Македонија 07.11.19 | 21:30

Стоилковски до Забрчанец: Дали има посебна стратегија за лажните вести од СДСМ?

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски на својот Фејсбук профил објави видео каде советникот на Зоран Заев за односи со јавност Маријан Забрчанец , говори дека...