Ознака: марија шерифовиќ
Естрада 22.03.19 | 14:53

Проговори за трагедиите на своите блиски: Марија откри кога Карлеуша застанува пред камерите

Поп пејачката Марија Шерифовиќ прва и пружи утеха на колешката Јелена Карлеуша после смртта на мајка и Дивна Карлеуша. Јас не се огласував јавно кога неа ја погодија...

Естрада 31.01.19 | 21:17

Шерифовиќ: Сакам да станам мајка

Сѐ посериозно размислувам да станам мајка, изјави српската пејачка Марија Шерифовиќ во последното интервју кое го даде по завршувањето на доделувањето на регионални...

Музика 03.01.19 | 11:50

Марија Шерифовиќ заврши на инфузии, откажани настапите

Популарната поп пејачка Марија Шерифовиќ ден по Нова година заврши на инфузии. Таа сподели фотографија на социјалните мрежи, а според објавената локација таа е во хотел...

Музика 10.12.18 | 22:22

Шерифовиќ ја доби Бијонсе за роденденски подарок – дилириум во „Ѕвездите на Гранд“

Секоја сабота се емитува емисијата „Ѕвездите на Гранд“, а во последната имаше неочекувано изненадување. Минатата сабота на Марија Шерифовиќ ѝ било роденден и таа...