Ознака: марија шерифовиќ
Естрада 29.08.22 | 19:14

Maрија Шерифовиќ има вкус за жени: Ова ѝ е поранешната љубов на која ѝ ја кршеше колата

Откако се појави снимка од пејачката Марија Шерифовиќ како удира во автомобил на сред улица со непозната девојка сите се прашуваат која е таа. На снимката се гледаше...

Естрада 16.06.22 | 08:50

Потоа се префрли на жени: Oва е единственото момче на Марија Шерифовиќ

Пејачката Марија Шерифовиќ љубовниот живот го држи подалеку од очите на јавноста. Единствениот маж кој таа и го претстави на јавноста е Славко Калезиќ. Нејзината врска...

Естрада 29.06.21 | 12:36

Фрли прстен на маса: Maрија Шерифовиќ ја запроси девојката

Српските медиуми пишуваат дека евровизиската победничка Марија Шерифовиќ ќе заплива во брачните води. Таа ја запросила својата партнерка Џејла Рамовиќ со која подолго...

Естрада 24.03.21 | 15:21

Ти си ѓубре и педер, му рече Шерифовиќ на Поповиќ откако тој ја нарече маж

После скандалот на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“, Марија Шерифовиќ му порачала на сопственикот на продукцијата Саша Поповиќ дека ќе го раскине договорот и во следната...

Естрада 11.06.20 | 18:46

Сакам син: Марија Шерифовиќ се подложила на вештачко оплодување

Животната желба на поп ѕвездата Марија Шерифовиќ е да стане мајка, па поради тоа своевремено три пати одела на вештачко оплодување во Белград и Лос Анџелес. Бидејќи...

Естрада 17.05.20 | 18:35

„Mолитва“ растури на празните белградски улици

Најмоќниот настап на синоќешната ревијална Евровизија дефинитивно беше оној на Марија Шерифовиќ снимен на празните белградски улици. Фановите на шега коментираат...

Калеидоскоп 17.04.20 | 20:43

Марија во карантин ja милува душата на фановите со изведба на големиот хит на Тоше Проески

Марија Шерифовиќ приреди изненадување за своите многубројни фанови. Имено, познатата пејачка одлучи заедно со своите соработници да ја изведе познатата песна „Volim...

Естрада 14.04.20 | 15:19

Марија Шерифовиќ ќе биде 28 дена во карантин

Со оглед на тоа што беше надвор од својата земја, на пејачката Марија Шерифовиќ и е одреден карантин од 28 дена по враќањето во Србија. Неодамнешната посета на Хрватска...

Естрада 06.04.20 | 14:16

Се држат за раце: Марија Шерифовиќ по прв пат ја покажа својата љубов

Марија Шерифовиќ до сега ја немаше покажано својата сакана личност, но на Инстаграм објави нешто што предизивка бурни реакции на фановите. Имено, пејачката објави фотографија...

Естрада 12.01.20 | 08:21

Таткото на Марија Шерифовиќ открива детали од нејзиниот интимен живот: Страшно е на кој начин ќерка ми ја изгуби невиноста

Поранешниот сопруг на Верица Шерифовиќ и татко на пејачката Марија Шерифовиќ, Рајко е огорчен на ќерката и некогашната сопруга. Тој тврди дека Верица со лажен сведок...

Калеидоскоп 31.12.19 | 15:30

Марија Шерифовиќ во 2020 година има желба да стане мајка

Марија Шерифовиќ во 2020 година ќе влезе со една единствена желба – да стане мајка. Пејачката вели дека ќе се потруди колку што е можно побрзо да формира семејство. Се...

Музика 31.12.19 | 10:29

Ако биде девојче, ќе биде бандит како мене: Марија Шерифовиќ ќе роди бебе

Марија Шерифовиќ во 2020 година ќе влезе со една единствена желба – да стане мајка. Шерифовиќ вели дека ќе се потруди колку што е можно побрзо да формира семејство. Се...

Естрада 25.08.19 | 20:39

Србите се залетаа, Марија ги изгоре

Откако во 2013 година призна дека е лезбијка, Марија Шерифовиќ ретко зборува за љубовниот живот, а откако на Инста стори објави фотографија на све девојки фатени за рака,...

Естрада 17.07.19 | 17:01

Марија Шерифовиќ се повлекува од јавноста: „Доста беше!“

Екипата на „Бекстејџ“ викендов беше во Белград каде што присуствуваше на првото издание на регоналниот музички фестивал „Влез“, а во рамките на настанот свои концерти...

Естрада 14.07.19 | 18:33

Соседите го откриваат вистинското лице на Марија Шерифовиќ: Поради ова вика на цел глас

Марија Шерифовиќ е позната како личност која е многу сурова кон околината. По поплавите нејзиното место за паркирање кое се наоѓа на еден кат под нивото беше под вода....

Естрада 21.06.19 | 18:56

Парите не се проблем, немам време: Шерифовиќ одбила да потврди дека следната сезона ќе биде дел од жирито

Марија Шерифовиќ синоќа славеше за победната на Џејла Рамовиќ како нејзина кандидатка, но беше присутна и за да ги поддржи и останатите учесници кои беа под нејзино...

Естрада 09.06.19 | 22:38

Ова е првиот телевизиски настап на Марија Шерифовиќ – слаба и со долга коса

Пејачката Марија Шерифовиќ е еден од најдобрите вокали во регионот, а малкумина би ја препознале на фотографиите од почетокот на нејзината кариера. На Интернет повторно...

Естрада 24.05.19 | 17:57

Незабележана драма во Ѕвездите на Гранд: Марија ја гаѓаше Вики со столица

Марија Шерифовиќ ја гаѓала со столица Вики Миљковиќ на снимањето на Ѕвездите на Гранд. Имено хаосот настанал кога двајца кандидати, чии ментори биле Јелена Карлеуша...

Музика 19.05.19 | 10:25

Шерифовиќ бесна поради Македонија: Не гледам никогаш повеќе!

Српската пејачка Марија Шерифовиќ, која деновиве даде огромна поддршка за нашата земја и Тамара Тодевска, револтирана од синоќешните резултати се огласи на „Твитер“. На...

Естрада 11.05.19 | 17:36

Марија Шерифовиќ го запали инстаграмот со фотка во костим за капење

Марија Шерифовиќ несомнено е еден од најдобрите вокали во целиот регион. Нејзиниот глас никого не остава рамнодушен, така што таа нема потреба да се покажува и истакнува...