Ознака: Марија Шарапова
Останати спортови 15.05.20 | 00:05

Саша сакал постојано да бидат во неговиот дом: На Шарапова и пречело што поранешното момче се однесувало како Балканец

Поранешната тенисерка Марија Шарапова проговори за врската со кошаркарот Саша Вујачиќ. Таа вели дека иако многу се сакале се чустувала заробено во врската и оти Саша...

Останати спортови 01.03.20 | 17:15

Шарапова: Нема да се вратам на тенисот како Серена

Поранешната број 1 во светот Марија Шарапова, која го најави крајот на својата спортска кариера пред неколку дена, е воодушевена што нејзината професионална тениска...

Останати спортови 26.02.20 | 15:36

Шарапова објави крај на кариерата

Руската тенисерка Марија Шарапова ја заврши кариерата, објави „Њујорк тајмс”. Триесет и двегодишната тенисерка на ваков чекор се решила поради зачестените повреди...

Останати спортови 08.01.20 | 11:01

Шарапова доби вајлд-карта за Австралија опен

Руската тенисерка Марија Шарапова доби вајлд-карта за учество на Австралискиот опен, објавено е на веб-страница на турнирот. Според рејтингот, 32-годишната Русинка не...

Останати спортови 13.12.19 | 22:16

Затегната во тренерки: Maжите со нетрпение го очекуваат враќањето на Марија Шарапова

Руската тенисерка Марија Шарапова годинава немаше среќа со повредите. Таа беше принудена да се откаже од поголемиот дел од турнирите. Но, лошиот период е зад неа, па...

Калеидоскоп 01.10.19 | 19:46

После кошаркарот и тенисерот, бизнисмен: Преубавата Русинка блеска, а тој е причината

Марија Шарапова веќе подолго време ужива во среќна врска со англискиот милионер, Александар Гилкес. Преубавата Русинка се смири крај Гилкес, а заљубениот пар не се крие...

Останати спортови 27.08.19 | 13:13

Серена Вилијамс убедлива против Шарапова

мериканката Серена Вилијамс ја совлада руската тенисерка Марија Шарапова со 2-0 во првото коло на Грен слем турнирот во Њујорк. Двата сета осмата носителка ги доби со...

Останати спортови 23.08.19 | 09:35

Најинтересен дуел: Шарапова, против Серена

Серена Вилијамс и Марија Шарапова ќе ги одмерат силите во најинтересниот дуел од првото коло на УС Опен, одреди ждрепката што беше извршена денеска во Њујорк. Серена...