Ознака: Марадона
Фудбал 07.01.21 | 19:52

Синот на Марадона: Има многу чудни работи во тестаментот кои треба да се расчистат

Фудбалскиот свет пред еден и пол месец остана без можеби најдобриот фудбалер на сите времиња. Почина Диего Армандо Марадона на 60 години. Зад Марадона останаа многу мечеви...

Фудбал 23.12.20 | 18:55

Пиел психотропни супстанци, но не и лекарства за срцевата болест: Објавен обдукцискиот наод на Марадона

Диего Марадона, кој почина на крајот од ноември од срцев удар, срадал од проблеми со срцето, црниот дроб и бубрезите, а наодите од извршната аутопсија покажуваат дека...

Фудбал 16.12.20 | 18:57

Тројца лажеле во текот на истрагата за смртта на Марадона

И натаму трае истрагата за смртта на Диего Марадона, кој почина пред три недели од акутен ендем на белите дробови, непосредно по операцијата на хематом на мозокот. До...

Фудбал 05.12.20 | 19:00

Ќерките и сопругата на Марадона нема да добијат ништо од неговото наследство

Диего Марадона наводно ги исклучил својата долгогодишна сопруга Клаудија и ќерките што ги доби со неа – Далма и Џанина. Најновите информации во врска со заминувањето...

Фудбал 04.12.20 | 20:25

„Сан Паоло“ официјално преименуван во Стадион Диего Армандо Марадона

Градските власти во Неапол по итна постапка донесоа одлука за преминување на стадионот „Сан Паоло“ на кој Наполи ги игра своите натпревари и истиот од денеска го носи...

Фудбал 03.12.20 | 18:54

Пеле со емотивно проштално писмо до Марадона: Диего, те сакам!

Легендата на бразилскиот и светскиот фудбал, Пеле напиша емотивно писмо до Диего Армандо Марадона, седум дена по неговата смрт со кратка и јасна порака: „Те сакам Диего“. Пеле...

Калеидоскоп 01.12.20 | 14:59

Доста се солзи и патетика: 8 жени и 11 деца почнуваат борба за богатството на Марадона

Нема сомневање дека борбата за богатството кое го стекнал Диего Армандо Марадона, ќе биде компликувана, долга, сурова, болна и немилосрдна! После солзите и тагата поради...

Фудбал 28.11.20 | 18:21

Убиен човекот кој направи селфи со мртвото тело на Марадона

Работникот од погребалната компанија која беше задолжена за погребот на Диего Армандо Марадона, е убиен по објавената фотографија која ја направи со мртвото тело на...

Фудбал 27.11.20 | 18:13

Ќе издржам овде, без оној дел на срцето кое го понесе со себе: Се огласи ќерката на Марадона

Далма, ќерката на легендарниот аргентински фудбалер Диего Марадона се огласи на социјалните мрежи, откако нејзиниот татко беше погребан во Буенос Аирес. Секогаш се...

Фудбал 26.11.20 | 16:40

Промашив пенал и плачам, а Марадона ме прегрна и ми рече: Сè е тоа живот

Смртта на Диего Армандо Марадона ги погоди љубителите на фудбалот, но и оние кои со него го делеа мегданот. Своите сеќавања за Марадона и за неговата спортска величина...

Ракомет 26.11.20 | 13:59

Илјадници Аргентинци се збогуваат со Марадона, ја урнале заштитната ограда за да стасаат до ковчегот

Неколку илјади Аргентинци се собрале пред Претседателската палата во Буенос Аирес за да се простат од Диего Марадона. Ковчегот со телото на Марадона е изложено за јавноста,...

Фудбал 03.11.20 | 23:57

Марадона мора на итна операција на мозокот

Аргентинската фудбалска легенда Диего Марадона, ќе биде подложен на операција поради згрутчување на крв во мозокот, известија во вторникот аргентинските медиуми пренесувајќи...

Фудбал 02.05.20 | 22:08

Марадона, Шукер, Симеоне: Севиља на почетокот на деведесеттите имаше страшен тим

Севиља денеска во Шпанија е веднаш зад великаните Реал и Барса но малкумина знаат дека овој тим од Андалузија беше вистински хит во деведесеттите години. Поточно во...

Фудбал 19.02.20 | 23:45

Не се откажува и на клупа: На Марадона му носат дрога среде меч

Се чини дека аргентинската ѕвезда Диего Марадона не може без старите навики кои може да го чинат живот. Иако тренерската кариера не му оди најдобро и неговата Гимназија...

Фудбал 09.09.19 | 17:35

Марадона: Како го научив Меси да изведува слободни удари

Легендата на аргентинскиот и светскиот фудбал Диего Марадона кажа како го научил напаѓачот на Барселона, Лионел Меси да ги изведува слободните удари. Меси е најдобриот...

Фудбал 03.08.19 | 23:33

Марадона: Ми се допаѓа овој нов Меси…

Легендарниот Диего Армандо Марадона даде зелено светло за новото лице на Лионел Меси кое можевме да го видиме на овогодинешното издание на Копа Америка. Меси и овојпат...

Фудбал 23.05.19 | 15:10

Адвокатот на Марадона со порака: Ќе се бориме жестоко!

Диего Марадона бил запрен на аеродром и уапсен откако неговата бивша девојка го „пријавила“ дека и должи 9. милиони долари отпремнина… Локалните медиуми во Буенос...

Свет 23.05.19 | 07:58

Уапсен Марадона

Легендарниот аргентински фудбалер Диего Армандо Марадона бил уапсен веднаш по пристигнувањето од Мексико во Аргентина, пишуваат тамошните медиуми. Неговата поранешна...

Калеидоскоп 08.03.19 | 22:29

Од две различни жени: Марадона ќе признае три свои деца од Куба

Светскиот шампион од 1986 со Аргентина, Диего Армандо Марадона ќе признае три деца од Куба од две различни жени. Неговиот адвокат Матијас Морла вели дека летоска ќе оди...

Останати спортови 05.02.19 | 14:51

Контроверзниот живот на Мати Никенен, „Марадона на скијчакото скокање“

Можеби сум пиел, а можеби не сум пиел, каква врска има тоа? Додека ме носат крилјата, во новиот ден ќе го пронајдам својот мир. Ова е превод на една од најпознатите песни...