Ознака: малдиви
Естрада 16.07.21 | 09:22

„Нека пукнат душманите“: Севе на Малдивите само по танга

Хрватската пејачка успеа да собере над 35 илјади лајкови за помалку од 24 часа објавувајќи жешка фотографија од одморот на Малдиви. Нека пукнат душманите, ѝ порачува една...

Естрада 08.06.21 | 11:52

Уо Уо Уо, Летото се врати: Северина ги „запали“ Малдивите

Хрватската музичка ѕвезда Северина прими вакцина против корона вирусот, по што замина на Малдивите, од каде редовно објавува фотографии како ужива во бикини. Големо...

Естрада 05.03.21 | 15:51

Покрај Анастасија Ражнатовиќ никој не ги забележува морето и хоризонтот

Ќерката на Цеца, пејачката Анастасија Ражњатовиќ ужива на Малдивите, каде што одлучи неколку дена да се одмори на оваа егзотична дестинација. Од таму, Анастасија објави...

Патувања 03.03.21 | 10:51

Македонци уплаќаат за патување во Занзибар и на Малдиви, за таму не е потребен ковид-тест

Огромен интерес за 11-дневно патување во Занзибар, Африка, популарен како егзотичен рај, има изминатиот период во земјава. Агенциите нудат аранжмани од девет ноќевања,...

Естрада 10.01.21 | 20:42

Додека во Србија вее снег, таа се сонча на Малдиви

Додека низ Србија снежи, балканска ѕвезда Лепа Брена и сопругот Боба уживаат на расјки остров на Малдивите. Брена позираше во розово бикини и ги воодушеви обожавателите...

Естрада 24.08.20 | 20:04

Дара Бубамара од Малдивите покажа колку бујни гради има

Додека многу пејачи останаа без настапи и заработка заради состојбата со корона вирусот и заради тоа западнаа во финансиска криза. Дара Бубамара, барем судејќи според...

Сцена 20.01.20 | 17:59

Како Брена се одмара на Малдиви

Лепа Брена со семејството отиде на егзотично патување. Брена, Боба, Филип и Стефан, како и Александра Пријовиќ со малиот Александар се наоѓаат на Малдивите, каде ќе го...

Патувања 14.07.19 | 13:25

Езеро кое личи на Малдиви, ама не смее да се допре

Еколозите ги предупредуваат луѓето дека не смеат да бидат во контакт со водата која доаѓа од преубавото езеро „Сибирски Малдиви“, во близина на Новосибирск. Рускиот...

Патувања 21.05.19 | 22:57

Дали сте слушнале за островот само за возрасни?

Потполна соларна населба е дел од растечкото движење на еко-пријателскиот туризам. Мало одморалиште на Малдивите е прогласено за најдобро ново луксузно одморалиште...