Ознака: малчанскиот бербер
Балкан 05.01.21 | 17:59

12 годишнното девојче го исшиша и криеше со денови: „Малчанскиот бербер“ доби доживотен затвор

За првпат во Србија донесена пресуда за доживотен затвор и тоа за Нинослав Јовановиќ, познат во јавноста како „малчанскиот бербер“. По точно една година од апсењето,...

Балкан 24.01.20 | 11:07

Ќе го проверуваат дали е пресметлив: Maлчанскиот бербер префрлен на психијатрија

Нинослав Јовановиќ, попознат како Малчанскиот бербер од затворот во Ниш е префрлен во психијатриска клиника во Белград. Таму треба да му се утврди дали бил пресметлив...

Балкан 17.01.20 | 23:40

Моника, киднапираната од Малчанскиот бербер е пуштена на домашно лекување

Дванаесетгодишната Моника К. од околината на Ниш, девојчето кое во заробеништво 10 дена ја чуваше Нинослав Јовановиќ познат како Малчански бербер, пуштена е денеска...

Балкан 08.01.20 | 10:41

Ѕверот се исплaшил од одмазда: Малчанскиот бербер чуварите ги молел да не го затворат во групна соба

Нинослав Јовановиќ(46), попознат како Малчанскиот бербер, сослушан е во понеделникот во Вишото обивнителство во Ниш. Сослушувањето траелео два и пол часа, а Јовановиќ...

Балкан 06.01.20 | 18:22

Таткото на берберот: Јас да се прашувам синот треба да го обесат

Семејстовото на Нинослав Јовановиќ по барање на полицијата го посети во полиција.Иако тие не сакале биле замолени за да му донесат чисти алишта бидејќи неговите требало...

Балкан 06.01.20 | 14:18

Јас сум електричар, влези да ми покажеш каде е училиштето: Малчанскиот бербер раскажа како ја киднапирал Моника

По апсењето, Нинослав Јовановиќ раскажал на кој начин успеал да ја киднапира малата Монико. Тоа утро на 20 декември се упати кон училиштето во кое учело девојчето. Го...

Балкан 05.01.20 | 22:41

Моника занемела кога дознала за апсењето, направила само едно нешто

Родителите на 12-годишната Моника Каримановиќ, која десет дена беше држена како заложник од страна на Малчанскиот бербер, биле заедно со ќерка си во болницата кога стигнала...

Балкан 05.01.20 | 17:56

Немојте да ме тепате, не сум јадел девет дена: Ова се првите зборови на Малчанскиот бербер по апсењето

Мештаните во селото каде што е уапсен Јовановиќ раскажуваат како тој бил совладан. Кога берберинот пристигнал на гробиштата се скрил позади некој споменик и се покрил...

Балкан 05.01.20 | 15:27

Со брада и целиот во кал: Вака изгледа Малчанскиот берберин по апсењето

Веднаш по апсењето  се појавија првите фотографии од Нинослав Јовановиќ, попознат како Малчанскиот берберин.По 17 денови потрага тој е фатен во неговото родно село во...

Балкан 05.01.20 | 15:04

Потрагата заврши: Малчанскиот берберин фатен на гробишта

По долга потрага, српската полиција го уапси Малчанскиот берберин. 46 годишниот Нинослав Јовановиќ кој велеше дека нема жив да се предаде откако ја киднапираше малата...

Балкан 02.01.20 | 20:53

Таткото на српскиот на „Малчанскиот бербер“: Ова е голем товар што го носиме на грб

По српскиот педофил Нинослав Јовановиќ познат како „Малчанскиот бербер“, се трага веќе две недели, а во меѓувреме изјава за медиумите даде неговиот татко. Тој вели...

Балкан 02.01.20 | 17:30

Срам ми е. Не сакам да слушнам за него, таткото на Малчанскиот бербер посрамен

Злосторства какви што Србија не памти го обележаа семејството Јовановиќ од Малча. Таткото на Малчанскиот бричач, педофил, силувач и киднапер, одби новинарите да го фотографираат...

Балкан 30.12.19 | 12:40

Извини девојче: Со овие зборови малчанскиот бербер ја намамил Моника да влезе во автомобилот

Нинослав Јовановиќ ја следел Моника Каримановиќ додека одела во училиште и на тој пат ја киднапирал. Како што се дознава на 20 декември утрината, Јовановиќ Моника ја...

Балкан 29.12.19 | 16:47

Полицијата го опколи Малчанскиот бербер, киднапираното девојче Мoника Каримановиќ е пронајдена жива

Српските медиуми објавија дека девојчето по кое се трага неколку дена Моника Каримановиќ е пронајдена. Според нивните сознанија таа е жива. Во моментот кога полицијата...

Балкан 29.12.19 | 10:58

Таксист го препознал Малчанскиот бербер по кој се трага во Србијa

Откако српската полиција објави најнова фотографија од т.н. Малчански бербер, псевдоним под кој е познат педофилот Нинослав Јовановиќ, осомничен за киднапирање на 12-годишното...

Балкан 27.12.19 | 13:57

Малчанскиот бербер би можел да грабне уште едно девојче: Се стравува од најлошото

Потерата по девојчето Моника и нејзиниот силувач и киднапер, Нинослав Јовановиќ се уште трае. Имаме бегалец кој е опасен по секого, мора да биде фатен што побрзо, апсолутно...