Ознака: макфест 2019
Музика 12.10.19 | 23:23

Мартинијан ги победи Дац, Митевски и „Фраjле“

Мартинијан Кириловски и песната „100 пати на ден“ се победници на овогодинешниот 34. по ред „Макфест“. Кириловски, кој доби најмногу гласови од публиката и жирито, како...

Музика 12.10.19 | 20:37

Секси Марјана и вечерва гори од Штип

Вечерва во Домот на култура „Ацо Шопов“, во Штип во тек е финалето на 34. издание на музичкиот фестивал „Макфест“. Како и на двете полуфинални вечери, водител и вечерва...

Музика 27.09.19 | 21:52

„Фрајле“ ќе пеат на македонски, ќе слушниме 30 нови песни: Наскоро „Макфест 2019“

Шаренолик фестивал од секој аспект, од возраст на изведувачи, возраст на автори, жанрови на музика за сите вкусови и генерации, од класичен шлагер, до фанк, поп, рок, електро...

Музика 08.07.19 | 14:42

5.000 евра за победникот на „Макфест 2019“, ова се изведувачите

Раководството на фестивалот на забавна музика „Макфест 2019“ на денешната прес-конференција ги соопшти изведувачите и тимовите, кои ќе настапат на трите фестивалски...