Ознака: македонски туристи
Патувања 13.08.22 | 11:53

Лани во Грција летувале скоро пола милион туристи од Македонија, двојно помалку од 2019 година

Со нешто помалку од половина милион посетители, Македонија е на 11. место меѓу топ 15 земји со најголем број посетители во Грција во 2021 година, согласно анализата на Институтот...

Македонија 03.08.22 | 20:52

Македонски туристи во Грција ќе спијат на улица наместо во хотелот-агенцијата ЈК травел“ не платила за аранжманите

На десет семејства од Македонија  со деца  денеска им го прекинале одморот во хотелот Gerakini Sitonia vilage  во Грција бидејќи агенцијата со која патувале „ЈК травел“ не ги...

Македонија 03.09.21 | 13:07

Од 6 септември Холандија ќе бара сертификат за примена вакцина, негативен тест и карантин за македонските туристи

Холандската амбасада објави дека од недела, 6 септември се менува режимот за влегување во земјата за тие што доаѓаат од земјите што се окарактеризирани со висок ризик...

Патувања 19.05.21 | 09:58

Цените на плажа во Грција се исти, ама пусто е без македонски туристи

Грција ја отвори границата по една година, но на „Богородица“ е пусто. Наташа Букусовска, Македонка која издава апартмани на првиот крак на Халкидики, за Женски магазин...