Ознака: македонски производи
Економија 12.09.20 | 11:30

Арсовска: За економски раст потребен е зголемен пласман на македонските производи

Претседателката на Сојузот на стопански комори (ССК), Данела Арсовска, смета дека затворањето на економијата и ограниченото движење поради рестриктивните мерки за...

Економија 13.06.20 | 10:24

Поголем поврат на ДДВ доколку купувате македонски прозиводи

Граѓаните кои ќе купуваат домашен производ, при скенирање на сметките за поврат на ДДВ наместо 15% отсега ќе добиваат 20%. Ова е утврдено со владина уредба донесена вчера,...

Твитови 31.05.20 | 20:52

Очајни сте! Пишале „Домашно“ за да не пишат „македонско“

ЕЈ бре шалабајзери, место купувајте македонски произвооди, за да не стои МАКЕДОНСКО/МАКЕДОНСКА/МАКЕДОНСКИ, купувам домашно пишале. Провидни сте, очајни сте, пропаднати...

Македонија 19.03.20 | 18:18

Дурловски: Откако ќе го победиме Ковид-19, купувај, поддржувај и посетувај македонско!

Оперскиот пејач и носителот на ИЕ5 на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Дурловски, преку социјалните мрежи повика на поддршка на македонската економија по победата над коронавирусот. Откога...