Ознака: македонски бранители
Македонија 24.05.24 | 18:04

Јане загина со куршум во грб, Горан и Момир во заседа: Во Крива Паланка оддадена почит на тројцата загинати бранители

Со едноминутно молчење и полагање на свежо цвеќе пред споменикот на тројцата загинати бранители Јане Јакимовски, Горан Стојановски и Момир Стојановски, денеска во...

Македонија 18.05.23 | 11:18

Ангелов: Огорчен сум што СДСМ гласаа против, можеа барем да се воздржани

Од формирањето на партијата Достоинство јас сум во политиката и бев огорчен од неинтересот на јавноста за реакцијата на Достоинство поради одбивањето на законот за...

Македонија 14.03.23 | 16:40

Стојанче Ангелов го повика државниот врв да оддаде почит за македонските бранители на денот кога тие извојуваа победа над УЧК

По положувањето цвеќе на споменикот на бранителите, претседателот на партијата „Достоинство“ Стојанче Ангелов денеска упати повик до државниот и политичкиот врв...

Македонија 17.05.22 | 13:29

СПМ побара поддршка од пратениците за изградба на споменик за македонските бранители во Куманово

На средбата со градоначалникот на Општина Куманово Максим Димитриевски Синдикатот на полицијата во Македонија побара нивната иницијатива за изградба на спомен обележје...