Ознака: Македонка
Здравје 17.02.20 | 14:47

Македонската државјанка која беше во карантин во Франција нема коронавирус

Македонската државјанка, која со посредство на нашите амбасади во Пекинг и Париз беше евакуирана од кинескиот град Вухан и помина 14 дена во карантин во Франција, се...

Црна хроника 12.04.19 | 09:27

Македонка загина во сообраќајка во Хрватска

Македонска државјанка загина денеска на автопатот А3 кај Окучани во Хрватска кога возилото со германски регистарски ознаки во кое била совозач излетало од коловозот...

Психологија 27.03.19 | 14:15

Доживотен затвор за Симона Зафировска за убиство на нејзината мајка во Австралија

22 годишната Македонка, Симона Зафировска, е осудена на доживотен затвор за сурово убиство на нејзината мајка Радица Зафировска (56). Таа ја убила со повеќе удари во главата...

Двоглед 06.03.19 | 11:50

Сите жени кои се викаат Македонка да се преименуваат во Националка

Портпаролот на Владата на Република Македонија Миле Бошњаковски на денешната прес-конференција на која беа соопштени детали за преименувањето на државните институции...

Кошарка 26.02.19 | 13:25

Едина Муса – Македонка!

Македонската кошаркарка Едина Муса на својот „Инстаграм“ профил ги повика фановите да ја прашуваат сè што сакаат. Едно од тие прашања беше „Босанка или Албанка“,...

Црна хроника 27.01.19 | 17:53

Косовци уапсени во Италија за насилство врз девојка од Македонија

Италијанската полиција уапсила двајца косовски државјани, татко и син, поради психичко и физичко насилство врз 19-годишна девојка од Македонија, која била свршеница...

Македонија 18.01.19 | 08:40

Фала Димитров: Македонката што ги победи Грците во САД остана без националност

Ана Дукоска, Македонката што го победи моќното грчко лоби во Конгресот на САД остана без правото да биде Македонка по националност. Користејќи го хаштагот #ПрашувамЗаСебе...

Сцена 31.12.18 | 19:00

Урнебес на сцената: Жика излезе и ја бакна Македонката во уста

Водителот на шоуто “Никогаш не е доцна”, Жика Јакшиќ, ги изненади сите во студиото кога и пријде на поранешната учесничка на сцената и ја бакна во устата. Добрила Ивановска...