Ознака: македонија – португалија
Македонија 26.07.22 | 14:15

Ковачевски – Кравињо: Португалија е подготвена да обезбеди и политичка и техничка поддршка во евроинтеграцискиот процес

Претседателот на Владата на Република Македонија Димитар Ковачевски денеска имаше билатерална средба со министерот за надворешни работи на Португалија, Жоао...

Фудбал 30.03.22 | 09:15

Фернандеш: Обично Роналдо дава гол, а јас асистирам, овој пат е обратно

Португалскиот играч за врска Бруно Фернандеш постигна два гола во финалето на плејофот за Светското првенство 2022 година. Португалија синоќа во Порто ја совлада македонската...

Фудбал 29.03.22 | 22:13

Бруно Фернандеш ни даде втор гол – ја сруши надежта на Македонија

Португалија поведе со 2-0 против Македонија на 23 минути пред крајот на финалниот натпревар од баражот за пласман на Светското првенство кое на крајот на годината ќе се...

Фудбал 29.03.22 | 21:35

Португалија води на полувреме против Македонија

Македонската репрезентација во моментов го игра финалниот натпревар од баражот за Светското првенство против Португалија. На полувремето од натпреварот водството...

Фудбал 29.03.22 | 21:24

Бруно носи предност за Португалија, ја казни грешката на Ристовски

Португалија поведе со 1-0 против Македонија во финалето од баражот за пласман на Светското првенство во Катар. Бруно Фернандеш е стрелец на голот, со асистенција на Кристијано...

Фудбал 29.03.22 | 20:52

Линк во живо од мечот Македонија – Португалија

Линк за следење на натпреварот Португалија – Македонија   Линк 2 за следење на натпреварот Португалија – Македонија

Фудбал 29.03.22 | 12:13

Македонското знаме и Македонија на насловната на шпанска „Марка“

Насловната страница на шпанскиот спортски магазин Марка пред денешниот историски дуел на Македонија:

Фудбал 29.03.22 | 08:36

Димитриевски: Ќе се бориме да го оствариме сонот на Македонија

Македонскиот репрезентативен голман, Столе Димитриевски најавува максимална борбеност против Португалија во вечерашното финале од плејофот за пласман на Светското...

Фудбал 27.03.22 | 08:27

Панчев: Милевски како знае и умее да му се јави на Пикси

Легендата на македонскиот фудбал Дарко Панчев во разговор за српски „Курир“ пред историскиот натревар со Португалија вели дека селекторот Благоја Милевски треба...