Ознака: македонија – летонија
Македонија 25.12.19 | 17:23

Што зборуваше Димитров за „Рекет“ во септември, а што сведочеше денеска рекетираниот бизнисмен

Вториот сведок на денешното рочиште за случајот „Рекет“, бизнисменот Зоран Митровски, нагласи дека во 2017 година бил повикан како сведок за случајот „Поштенска банка“...

Македонија 25.12.19 | 16:26

МНР: Изјавата на почесниот конзул на Летонија е груба лага

Министерството за надворешни работи преку соопштение реагира во врска со денешната изјава на почесниот конзул на Летонија, бизнисменот Зоран Митровски, за која оценува...

Фудбал 10.09.19 | 09:03

Пандев: Ни претстојат одлучувачки дуели со Словенија и со Полска

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев смета дека двата натпревара од следниот прозорец во квалификациите за ЕУРО 2020 ќе бидат решавачки за...

Фудбал 09.09.19 | 23:11

Пандев и Барди за победа на Македонија

Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва славеше со 0:2 над Летонија, со што повторно е во игра за Европското првенство. Натпреварот на „Даугава Стадиум“ во...

Фудбал 21.03.19 | 09:26

Македонија против Летонија во јубилејниот натпревар за Пандев

Репрезентацијата на Македонија денеска на Градскиот стадион во Скопје со почеток од 20:45 часот го игра првиот натпревар во квалификациите за пласман на ЕП 2020 против...

Фудбал 01.03.19 | 18:08

Билетите за мечот со Летонија по симболична цена

Фудбалската „А“ репрезентацијата на Македонија ги започнува европските квалификации за пласман на ЕП 2020 година. Нашиот најдобар национален тим е во група со Полска,...