Ознака: македонија – израел
Македонија 22.01.20 | 10:58

Пендаровски во Ерусалим се сретна со израелскиот претседател

Задоволство од одличната соработка меѓу Македонија и Израел на билатерален и мултилатерален план изразиле на денешната средба во Ерусалим претседателите на двете...

Фудбал 19.11.19 | 23:45

Ангеловски: Трето место е супер, но сепак сакаме пласман на ЕП

Селекторот на Македонија, Игор Ангеловски е задоволен од победата над Израел и освоеното трето место иако жали за загубените бодови на некои претходни дуели. Македонија...

Фудбал 19.11.19 | 23:41

Николов ѝ донесе победа на Македонија над Израел за историскo трето место во квалификациите

Репрезентацијата на Македонија вечерва триумфираше над Израел со минимален резултат 1-0, со што заврши на третото место во квалификацискиот циклус за ЕП 2020 година. Благодарение...

Фудбал 05.09.19 | 23:08

Доста пропуштени шанси, Македонија изигра нерешено со Израел

Фудбалската репрезентација на Македонија одигра нерешено 1:1 (0:0) на гостувањето против Израел во групата „Г“ натпревар од квалификациите за ЕП 2020 година. Иако Израелците...