Ознака: Мајли Сајрус
Музика 15.01.21 | 20:28

Лили Ален: Мајли Сајрус беше помлада и поубава, земав спид за да ослабам и да настапувам со неа

Британската пејачката, Лили Ален, изјави дека во минатото консумирала опијати, како спид, за да ја намали телесната тежина. Како што пишува британски „Сан“, Ален вели...

Музика 29.11.20 | 23:43

Мајли Сајрус за карантинот: Трезна сум веќе 27 дена

Карантинот за време на пандемијата на вирусот корона е тежок период за музичката ѕвезда Мајли Сајрус. Во едно интервју за магазинот „Ел“, таа открива дека и е тешко...

Музика 21.10.20 | 11:33

Мајли Сајрус тврди дека видела вонземјанин

Контроверзната пејачка и актерка Мајли Сајрус тврди дека имала контакт со вонземјани и дека искуството било толку вознемирувачко што таа не можела да гледа во небото...

Музика 28.04.20 | 22:29

За инает на бившиот: Мајли Сајрус е бремена?

Поранешната сопруга на Лиам Хемсворт, Мајли Сајрус, наводно забременила со Коди Симпсон, со кого е во врска уште од минатата година. Неименувани извори блиски на пејачката...

Музика 28.09.19 | 21:35

Храната ја замени со марихуана и алкохол: Мајли Сајрус стана како сенка

Колку и да се труди да делува позитивно и насмеано, најновите настани во животот на пејачката Мајли Сајрус ја доведоа до целосен нервен слом, кој почна опасно да влијае...

Сцена 27.12.18 | 20:00

Мајли Сајрус ја потврди венчавката!

Мајли Сајрус и Лиам Хемсворт, турбулентната љубовна врска ја крунисаа со брак. Љубовниот пар се вери уште во 2012-та година, а минатиот викенд конечно застанаа пред олтар. Иако...