Ознака: мајк тајсон
Македонија 20.08.21 | 17:40

Среќа дадов наредба 10 човека да ме обезбедат па кажавме се што треба, вели „Мајк Тајсон“ од вчерашниот протест

Еве ја вистината за ковид, гледајте како ми го земаат микрофонот. Среќа дадов наредба 10 човека да ме обезбедат па кажавме се што треба. Делете турбо, да ги срушиме медиумите!...

Останати спортови 10.06.21 | 09:07

„Вечниот“ Мајк Тајсон се враќа во рингот

ренерот на Мајк Тајсон, Рафаел Кордеиро зборуваше за времето на можно враќање на боксерот во рингот. – Продолжуваме со тренинзи. Тој е спортист и секогаш вежба, работи...

Останати спортови 09.12.20 | 13:25

Откако заработи 10 милиони за дуелот со Рој Џонс џуниор, Тајсон прифатил дуел против Ивандер Холифилд

Откако дуелот меѓу Мајк Тајсон и Рој Џонс џуниор генерираше 80 милиони долари,м во најава е уште еден босерски спектакл во кој би учествувале две легенди на благородната...

Останати спортови 29.11.20 | 10:06

Тајсон се врати во игра: После 15 години продуцираше бокс шоу кое ги воодушеви сите

Мајк Тајсон и Рој Џонс Јуниор не ги разочараа верните бокс фанови кои ја чекаа нивната егзибициска борба до раните утрински часови, бидејќи двете легенди понудија забавна...

Останати спортови 09.10.20 | 22:58

Легендите повторно во рингот: Со спектакуларно видео Тајсон го најави дуелот со Рој Џонс Џуниор

Поранешниот апсолутен шампион во тешка категорија, Мајк Тајсон, со посебна видеонајава го потврди враќањето во боксерскиот ринг. Тајсон на 28 ноември ќе ги вкрсти ракавиците...

Свет 24.09.20 | 13:32

Мајк Тајсон првпат ќе смее да гласа на избори во САД

Законите во САД се такви што неколку милиони луѓе не смеат да гласаат на претседателски избори поради проблематично минато. Мајк Тајсон, некогашниот светски првак во...

Останати спортови 23.05.20 | 23:09

Мајк Тајсон стана веган

Прославениот американски боксер Мајк Тајсон изјави дека се чувствува како никогаш досега во животот, а како што вели, веганската диета на која се подложил е одговорна...

Останати спортови 17.05.20 | 13:31

Дали „железниот“ Тајсон се допингува пред враќањето во рингот?

Неодамна легендата на боксот Мајк Тајсон објави дека се „враќа во игра“ на 53-годишна возраст. „Железниот Мајк“ започна со објавување видеа од неговите тренинзи, во...

Останати спортови 08.08.19 | 15:41

Со урина од сопругата и децата Тајсон ги поминувал допинг тестовите

Легендарниот американски боксер Мајк Тајсон раскажа како успеа да ги измами службените лица при допинг контролите. Тој призна дека ја користел урината на своите најблиски...

Естрада 25.12.18 | 14:51

Мајк Тајсон раскажува како ја затекнал сопругата во кревет со Бред Пит

Светски познатиот боксер Мајк Тајсон во едно телевизиско шоу раскажа една необична случка од својот приватен жвиот. Мајк раскажува неколку дена пред да ги поднесе документите...