Ознака: Мајк Пенс
Свет 11.05.20 | 10:23

О’Мали: Пенс не е во карантин, денеска работи во Белата куќа

Американскиот потпретседател, Мајк Пенс, не е во карантин и планира денеска да биде во Белата куќа, изјави портпаролот Дејвин О’Мали, реагирајќи на тврдењата на медиумите...

Свет 11.05.20 | 09:56

Американскиот потпретседател Мајк Пенс е во самоизолација

Американскиот потпретседател, Мајк Пенс, се наоѓа во самоизолација, надвор од Белата куќа, откако беше потврдено дека неговиот портпарол е заразен со коронавирусот,...

Свет 29.04.20 | 18:27

Не бил заразен, затоа Пенс не носел маска во преполна болница

Американскиот потпретседател Мајк Пенс одлучи да не носи маска за време на посета на болница во сојузната држава Минесота, соопшти денеска Си-Ен-Ен. При посетата на...

Свет 17.10.19 | 20:57

Eрдоган, сепак, го прими Пенс и се согласи на прекин на огнот

Американскиот потпретседател Мајк Пенс попладнево во Анкара се сретна со турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган со цел да се обиде да го убеди да ја запре офанзивата...

Свет 17.10.19 | 13:34

Ќе се сретнам само ако дојде Трамп: Ердоган нема да ги прими Пенс и Помпео

Потпретседателот на САД Мајк Пенс пристигна во главниот град на Турција, Анкара, во обид да обезбеди примирје за да се стави крај на турската офанзива во Сирија. Државниот...