Ознака: мајчин дом
Скопје 30.07.20 | 11:13

Ќе бидат соседи со кумашинот на Марин: Коневски ќе купи деловен простор за половина милион евра во новиот објект кај Мајчин Дом

Компанијата-инвеститор на новиот објект кај Мајчин Дом, „ЗСФ-КОМ“ на бизнисменот Фатмир Етеми, и адвокатското друштво на поранешниот градоначалник на Аеродром Ивица...

Македонија 23.07.20 | 15:06

Стоилковски за Ивица (комшијата) Коневски: Во зградата кај Мајчин дом поседува стан и деловен простор

За Ивица (комшијата) Коневски, бидејќи влегува во материјална расправа, еве малку материјал за него, пишува на својот Фејсбук профил портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски. Ја...

Скопје 21.11.19 | 14:55

Рекоа дека дрвјата се сечат зошто се опасни, сега таму гради истиот инвеститор од Мајчин дом

Откако градоначалникот Златко Марин и општина Аеродром издадоа нова дозвола за изградба на зграда во населбата Острово, до основното училиште „Браќа Миладиновци“,...

Семејство 02.10.19 | 15:20

Сите бебиња од Мајчиниот дом во Битола се сместени во групни домови

Ова е историски ден затоа што повеќе немаме деца од нула до три години сместени во институција, и тоа е голем исчекор за почитувањето на детските права и човековите права...

Калеидоскоп 01.02.19 | 13:22

Царовска: Семејствата да ги отворат своите домови за бебињата од „Мајчин дом“ – Битола

Забрзана динамика на излегување на децата од големите институции, особено на бебињата од „Мајчин дом“ – Битола е фокусот за годинава на Министерството за труд и социјална...

Скопје 22.12.18 | 14:26

Градежната мафија победи – механизацијата пристигна пред Мајчин дом

Механизацијата пристигна кај Мајчин дом во во скопски Аеродром. Утрово граѓаните револтирани од активностите во овој дел од населбата. Еве ви доказ дека никој не го...