Ознака: маја оџаклиевска
Музика 15.04.21 | 10:14

Ја наследила насмевката од мајка си: Ќерката на Маја Оџаклиевска е вистинска убавица

Андреа Оџаклиевска, ќерката на пејачката Маја Оџаклиевска, станала вистинска убавица и е речиси вистинска копија на својата позната мајка. Андреа, како мала често ја...

Музика 29.11.20 | 10:58

Ова е мое простување, уморна сум од се: Пејачката откри дека тоа е нејзин последен настап

Пејачката Маја Оџаклиевска гостуваше во емисијата „Луда ноќ“, после што испеа псена и соопшти дека токму со тој настап се откажува од сцената. Имено таа открила дека...

Естрада 23.11.20 | 21:16

Маја Оџаклиевска: Немам куќа на Дедиње, но имам каде да спијам и што да јадам, тоа ми е доволно!

Пејачката Маја Оџаклиевска се повлече од сцената пред повеќе од 20 години, а денес ужива во пензионерските денови, иако воопшто не и се лесни затоа што нејзината пензија...

Естрада 04.05.20 | 22:12

Маја Оџаклиевска карантинот го минува со внукот: Лука секои три дена имаше аутистични напади

Маја Оџаклиевска воопшто не се жали на периодот во изолација поради коронавирусот, иако до скоро воопшто не смееше да излезе од дома, а нејзиниот внук Лука на секое три...

Калеидоскоп 02.05.20 | 15:56

Кога ќе добие напад, нема помош: Исповедта на Маја Оџаклиевска за животот во изолација со аутистичниот внук, ќе ве трогне

Секогаш ведрата и насмеана пејачка Маја Оџаклиевска не се предава ни кога животните околности не и одат од рака, па во се бара нешто убаво. Не се жали на периодот на изолација...

Естрада 11.09.19 | 10:35

Ќерката на Маја Оџаклиевска избегала, пејачката сама се грижи за внукот со аутизам

Откако ќерката на Маја Оџаклиевска,Теа си заминала од Белград пејачката сама се грижи за внукот Лука, кој има аутизам. Теа е помалата ќерка на Маја, за која таа ѝ претходно...