Ознака: Маја Јанеска
Естрада 11.12.22 | 21:39

Владо Јаневски скршен: Кој не ја познавал, тој не знае како е кога убавината е однадвор и одвнатре

Веста за смртта на младата инфлуенсерка од Охрид Маја Миа Јанеска, која има над милион следбеници на социјалните мрежи длабоко ги потресе луѓето кои ја познавале лично....

Црна хроника 05.12.22 | 18:04

Маја се плашела за својот живот: Енигма за смртта на македонската инфуенсерка, која заврши со дупка во главата

Полицијата потврди дека Маја Јанеска во петокот била пронајдена со прострелна рана во главата. Јанеска во моментот на нејзината смрт била во врска со Кајл Филипс, ко-директор...

Црна хроника 05.12.22 | 17:44

Прострелна рана во главата и пиштол до телото, оскудни информации за смртта на Маја Миа во Јужна Африка

Без многу детали, но со официјална потврда за трагичниот крај. Пронајдена е Македонката Маја Јанеска, почината дома во својата спална соба. Прострелна рана во главата...

Калеидоскоп 05.12.22 | 15:10

Koја беше охридската инфлуенсерка: Живот на висока нога со приватни авиони и камиони

Главна тема во муабетите на социјалните мрежи е смртта на Маја Јанеска (Маја Миа) од Охрид, Таа пред неколку дена беше во Македонија а повеќе од  две децении  живееше...