Ознака: магаре
Македонија 18.10.20 | 12:58

Аууу, магаре пред Влада, сигурно ќе го бара грантот од 83.000 евра

Утринава пред објектот на македонската влада на улицата „Илинденска“ во Скопје се појави магаре кое е врзано на еден од сообраќајните знаци. Засега е нејасно дали...

Македонија 13.10.20 | 20:38

„Ако Заев е магаре народот не е“: Протест со возила низ скопските улици

Скопјани масовно се приклучија на протестот во организација на ВМРО-ДПМНЕ. Неколку илјади граѓани земаа учество за да го кренат гласот за струјата, но и за најновите...

Македонија 13.10.20 | 10:31

Молзење, пакување и чување магарешко млеко – дел од програмата за дадените средства од „Еразмус+“

Проектот за кој СОЗШУ „Ѓорче Петров“ од Кавадарци аплицираше и доби грант од 83 илјади евра преку „Еразмус+“ програмата деновиве предизвика бура на реакции во јавноста....

Твитови 13.10.20 | 10:20

За 200 илјади евра, треба да го научите магарето да лета, вака проѕирни сте. За крадење се работи.

Не сте глупи. Ретардирани сте. Тренираат магаре, поголеми магариња од негоЗа 200 илјади евра, треба да го научите магарето да лета, вака проѕирни сте. За крадење се работи. Gepostet...

Македонија 12.10.20 | 22:05

Милошоски: Лидија Димова уште 2015-та објави дека “Чичко Прибе” и ја предвидел обуката на магарето

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски на Фејсбук објави видео од Лидија Димова, кое датира од 2015 година, а се однесува на криминалот и корупцијата. Чујте во 30 секунди:...

Македонија 12.10.20 | 20:45

Бишевац: Заев да побара одговорност, некој нека објасни каква корист имаат граѓаните од вежбањето на магарето со народни пари

Корупцијата беше една од најголемите забелешки од Европската комисија. Каде е човекот кој пред три и нешто години ја предводеше борбата за правда, за право, за едно општество...

Македонија 11.10.20 | 18:33

Тренингот на магарето за кое се потрошија 83.000 евра предмет на исмевање на социјалните мрежи

Хрватското магаре тренирано во Прилеп со пари од ЕУ стана мета на критики и исмевање на социјалните мрежи. Ова се однесува на веста дека 83.000  евра европски пари од програмата...

Твитови 11.10.20 | 11:56

Тренирање магаре – 83 илјади евра: Од програмите на Националната агенција која деновиве е актуелна со грантовите за фризери

ТРЕНИРАЊЕ МАГАРЕ – 83 илјади евра 🙂 /од програмите на Националната агенција која деновиве е актуелна со грантовите за… Gepostet von Богдан Илиевски am Sonntag, 11. Oktober...

Македонија 07.03.19 | 22:20

Бесплатни прегледи за малиот Милош уште в понеделник

По сторијата на 24 за малиот Милош, кој со операција на срце, за да стигне до училиште оди со магаре или пешачи по три часа, а нема пари ниту да направи контроли по извршената...

Македонија 07.03.19 | 18:00

Македонска реалност: Во 21 век болно дете со магаре оди на училиште или пешачи по три часа

Седми март 2019 година. Деветгодишниот Милош се подготвува за на училиште. Освен, ранецот со книги, секое утро прави подготовки и за неговиот необичен превоз. „ Eве сега...