Ознака: лука јовиќ
Фудбал 05.04.19 | 23:16

„Билд“: Реал го договори Лука Јовиќ

Реал Мадрид го договорил трансферот на ѕвездата на Ајнтрахт Франкфурт, Лука Јовиќ, пишува германски „Билд“. Според весникот, српскиот напаѓач ќе го финализира трансферот...

Фудбал 25.03.19 | 13:52

Претставници на клубот се веќе во Лисабон: Барселона тргнува по Лука Јовиќ

Каталонскиот фудбалски гигант, Барселона е сериозно заинтересирана и уште во следните месеци ќе се обиде да го обезбеди потписот на српскиот фудбалер, Лука Јовиќ, пренесува...

Фудбал 26.12.18 | 10:46

Кристал Палас се вклучи во трката за Јовиќ

Премиерлигашот Кристал палас им се приклучи на Баерн Минхен, Борусија Дортмунд и Наполи во трката за српскиот фудбалер од Ајнтрахт, Лука Јовиќ, објави „Скај Спорт“. Јовиќ...

Фудбал 06.12.18 | 11:45

Со буџет од 250 милиони евра, Баерн на лето ќе го реновира тимот

По слабите игри на почетокот на оваа сезона, челниците на Баерн Минхен подготвуваат голема реконструкција на тимот во летниот преоден рок. Главна цел е екипата која...