Ознака: лука јовиќ
Фудбал 05.01.21 | 11:43

Лука Јовиќ тренира дома додека Софија ужива покрај базен

Лука Јовиќ никако да влезе во форма но затоа на приватен план му оди добро.Тој  вредно тренира и во својот дом каде има сите услови.Трева, справи, базен… Додека тој...

Фудбал 19.11.20 | 09:10

Дали Русите им „пуштија“ на браќата Срби: Jовиќ конечно проработе

Напаѓачот на Србија, Лука Јовиќ постигна два гола на мечот од Лигата на нации против Русија (5:0). Јовиќ на оваа средба постигна толку погодоци, колку во целата своја кариера...

Фудбал 03.10.20 | 00:07

Joвиќ останува во Реал

Резервата Борха Мајорал го напушта Реал Мадрид и ќе се пресели во Рома на позајмица со опција за откуп, објави „Кадена КОПЕ“. Ова автоматски значи дека Лука Јовиќ ќе...

Фудбал 29.09.20 | 18:04

Јунајтед преговара со Лука Јовиќ

Со наближувањето на крајот на трансфер прозорецот (5 октомври), Манчестер Јунајтед се сврте кон уште двајца играчи во обид да донесат на централен напаѓач на „Олд Трафорд“. Новинарот...

Фудбал 23.09.20 | 08:26

Доста му е од Реал: Joвиќ сака да се врати во Франкфурт

Напаѓачот на Реал Мадрид, Лука Јовиќ има намера да го напушти тимот, според „Марка“. На српскиот фудбалер не му одговара односот на тренерот на тимот Зинедин Зидан....

Фудбал 19.09.20 | 17:18

Реал сака да се отараси од Јовиќ, никој не сака да го купи

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан сака да го испрати на позајмица напаѓачот Лука Јовиќ. Според „АС“ Зидан не може да му гарантира на 22-годишниот фудбалер многу...

Фудбал 07.09.20 | 15:09

Бременоста и годи: Ова е Софија, манекенката со која Лука Јовиќ го чека своето второ дете

Фудбалерот на Реал Мадрид, Лука Јовиќ, од пред помалку од една година е во врска со српската манекенка Софија Милошевиќ, а нивната љубов наскоро ќе биде крунисана со...

Спорт 14.07.20 | 16:11

Ќе може да игра: Јовиќ негативен и на третиот текст на корона

Напаѓачот на Реал, Лука Јовиќ, даде трет негативен тест за коронавирус, пренесува „АС“. Според прописите на Ла Лига, тоа значи дека српскиот напаѓач може да биде вклучен...

Фудбал 19.05.20 | 09:51

Му ја простија Софија и лудориите во Србија: Реал Мадрид ќе го задржи Јовиќ

Состојбата со иднината на напаѓачот на Реал, Лука Јовиќ станува јасна. Според „Ас“, договорот дека напаѓачот на Борусија, Ерлинг Холанд, ќе остане во Германија до 2022...

Фудбал 07.05.20 | 15:58

Ja гледал како и паѓа косата: Лука Јовиќ не можел да преболи што сестра му има леукемија

Фудбалерот на Реал Мадрид, Лука Јовиќ како мал се соочувал со голема траума поврзана со неговото семејство. Неговата сестра имала леукемија и тоа не можел да го поднесе...

Фудбал 02.05.20 | 20:33

Софија ќе биде пресреќна: Jовиќ е на пат за Милано

Напаѓачот на Реал, Лука Јовиќ може да замине во Милан.Италијанскиот клуб е подготвен да му понуди на шпанскиот клуб 35 милиони евра и бонуси за 22-годишниот Србин, пренесува...

Фудбал 28.03.20 | 19:39

Откако се спаси од казна: Лука Јовиќ донираше 50.000 евра за респиратори

Фудбалерот на Реал Мадрид Лука Јовиќ реши да донира 50.000 за набавка на респиратори во Србија. Но оваа одлука беше со критика пречекана во Србија откако тој пред неколку...

Фудбал 13.12.19 | 23:36

Веќе не се кријат: Лука Јовиќ и се врати на Софија

Фудбалерот на Реал Мадрид Лука Јовиќ по се изгледа не може без згодната манекенка Софија Милошевиќ. Иако објави дека меѓу нив е крај и оти таа сакала само публицитет,...

Вести Фудбал 02.12.19 | 12:45

Лука ја заборави Софија, сега му е најважна мајката на неговиот син

За Лука Јовиќ, врската со манекенката Софија Милошевиќ е минато. Toj вели дека ставил крај и сега неговите мисли се насочени кон Анѓела, девојката со која има син. Фубалерот...

Фудбал 11.11.19 | 16:42

Поранешната девојка на Лука Јовиќ се огласи: Затруднев непланирано, но вратата од мојот дом за него е отворена

Откако се расчу дека ѕвездата на Реал Мадрид Лука Јовиќ е во врска со српската манекенка Софија Милошевиќ, се јави поранешната девојка Анџела со која фудбалерот има...

Фудбал 07.11.19 | 14:42

Софија со Лука Јовиќ се гледа во станот што ѝ го купило поранешното момче

Манекенката Софија Милошевиќ е во врска со фудбалерот на Реал Мадрид, Лука Јовиќ. Тие се многу вљубени и секој слободен момент го користат да бидат заедно.Се гледаат...

Фудбал 22.10.19 | 13:43

Не мисли на фудбал туку на Софија: Лука Јовиќ во врска со српска манекенка

Фудбалерот на Реал Мадрид, Лука Јовиќ игра во лоша форма во последно време и никако да постигне гол. Српските медиуми ја открија причината, Лука е во врска со една од...

Фудбал 20.08.19 | 19:40

Милан го бара Јовиќ од Реал Мадрид

Напаѓачот на Реал Мадрид, Лука Јовиќ уште ова лето би можел да го промени тимот. Според „Газета дело спорт“ италијанскиот клуб Милан е блиску до ангажирање на 21-годишниот...

Фудбал 25.04.19 | 10:40

Фреди Бобиќ: Трансферот на Јовиќ во Реал е „реална можност“

Спортскиот директор на Ајнтрахт Франкфурт, Фреди Бобиќ објави дека евентуалниот трансфер на Лука Јовиќ во Реал Мадрид е доста „реална можност“. Тимот од Франкфурт...

Фудбал 14.04.19 | 12:35

„Марка“ го најави Јовиќ како новата 9-ка на Реал Мадрид

Талентираниот српска напаѓач, Лука Јовиќ се најде на денешната насловна страна на шпанскиот весник „Марка“ кој го најави Србинот како новата деветка на Реал во трансфер...