Ознака: лубриканти
Македонија 15.03.20 | 14:23

Николов: Владата делеше бесплатни лубриканти, сега може да дели и бесплатни маски за граѓаните

Игор Николов, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ на денешното обраќање пред седиштето на партијата наведе пет барања што тие ги имаат од Владата за справување со ситуацијата со...

Македонија 14.03.20 | 23:51

Наместо респиратори власта купуваше лубриканти а граѓаните од корона ќе се лечат во приватни болници

Клиничката болница „Аџибадем Систина“ се обрати до граѓаните со следното соопштение во врска со состојбата со корона вирусот: Во ситуација на алертна состојба со...

Калеидоскоп 08.02.20 | 11:54

Бесплатни лубриканти, кондоми и влажни марамчиња ќе дели општина Неготино за Свети Трифун

Три дена ќе трае прославата на Свети Трифун и Свети Валентин во општина Неговино годинава. Од 12 до 14 февруари, соопшти претседателот на Советот Диме Витанов. Тој истовремено...

Интима 14.09.19 | 22:15

Не го мачкајте пенисот со паста за заби, ве молиме

Мажите сѐ почесто бараат нетрадиционални начини за подолг сексуален чин и избегнување предвремена ејакулација. Последниот интернет-мит околу тоа, којшто потекна од...

Македонија 06.08.19 | 10:38

Ванковска: Ненаситни се, особено кај народ со Стокхолмски синдром

Министерството за здравство вчера распиша тендер за набавка на 80.000 лубриканти, на што јавноста повторно остро реагираше. Професорката Билјана Ванковска прашува уште...

Здравје 05.08.19 | 23:17

Министерството за здравство распиша тендер за набавка на 80.000 лубриканти

Министерството за здравство распиша тендер за набавка на 80.000 лубриканти согласно програмата за заштита на населението од ХИВ инфекција. Јавниот оглас е распишан денеска...