Ознака: лубеница
Мода и убавина 12.08.22 | 22:18

Брза диета со лубеница

Диетата со лубеница најдобро е да трае од 9 до 13 дена, но постои и забрзана детоксикација која трае 5 дена. Ако се одлучите за подолгиот план, тој ќе се состои од 2 фази:...

Мода и убавина 09.07.22 | 18:24

За 10 дена губите 8 килограми: Диета што ќе ве спаси ова лето!

Сѐ што ви треба е многу лубеница, но и силна волја, а диетата трае пет дена, за време на што треба да јадете околу половина килограм лубеница дури пет пати во денот. Важно...

Здравје 10.07.21 | 19:14

Семките од лубеница имаат моќ природно да го прочистат телото: Еве како се користат!

Повеќето луѓе ги фрлаат семките од лубеница кога го јадат овој зеленчук. Семките од лубеница се здрави, иако ќе се согласите, не толку вкусни колку лубеницата. Сепак,...

Кујнски тефтер 09.07.21 | 15:37

Пет работи што можеби не сте ги знаеле за лубеницата

Лубеницата е дефинитивно предвесник на топлите лета. 1. Таа е овошје и зеленчук Во случај да не знаевте. 2. Одлична за вашето здравје Лубеницата има многу предности за...

Здравје 25.06.21 | 22:37

Диета со лубеница: Изгубете 5 килограми за 7 дена

Ова летно овошје содржи 92% вода и е одличен сојузник во процесот на слабеење. Водата која ја содржи лубеницата го поттикнува слабеењето, го чисти телото од токсини и...

Свет 02.12.20 | 13:30

Се обидела да шверцува кокаин во лажен труднички стомак од лубеница

Бразилка е уапсена откако при нејзин претрес се покажало дека трудничкиот стомак  е лажен. Таа под фустанот сокрила лубеница полна со пакетчиња кокаин, и се преправала...

Калеидоскоп 26.09.20 | 11:14

Девојка се соблече гола и отиде да купи лубеница

Привлечна девојка соблечена до гола кожа излезе од автомобил за да купи лубеница. Видеото, снимено на пшатот за Панчево во Србија, се појави на Твитер и оттогаш се шири...

Кујнски тефтер 07.07.19 | 11:54

Пет чекори како да ја одберете најслатката лубеница

1. Убавината е важна Бидете во потрага по цврста и симетрична лубеница без пукнатини, вдлабнувања или меки делови на кората. Без разлика на тоа од каква природа се оштетувањата...

Здравје 10.06.19 | 18:13

Обрнете внимание ! Ако лубеницата има процеп, веднаш фрлете ја

Сезоната на лубениците доаѓа, а новото откритие фрла сенка на уживањето во овој прекрасен зеленчук, за кое генерално се верува дека е овошје. Освен што ќе ја изгаси жедта,...