Ознака: лозари
Економија 19.09.19 | 19:38

МВР го снима протестот на лозарите

Лозарите денеска излегоа на протест и го блокираа патот кај Росоман. Тие таму се затекнаа со министерот за земјоделство Трајан Димовски, а разочараните земјоделци не...

Економија 10.09.19 | 18:24

Лозарите од Неготино утре на протест: „Време е да ни се слушне гласот, време е да почнат да не почитуваат“

Регионалното здружение „Тиквешки лозаро овоштари“ денеска повикаа на сенароден протест против овогодинешната цена на грозјето. Имено тие информираат дека протестот...

Економија 07.09.19 | 16:01

Мицкоски: Чујте ја вистината за лозарите!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил сподели видео со кое објаснува како Заев и власта блескаат. Еве како Заев и власта блеска, со...

Економија 21.08.19 | 15:10

Лозарите најавија протести, бараат повисока откупна цена на грозјето

Здружението „Напредни лозари“ од Кавадарци за задутре најави протест во знак на револт од ниските откупни цени на на грозјето. Првиот протест е закажан за в петок во...

Економија 31.01.19 | 17:37

Мицкоски: СДСМ нема направено ништо за решавање на проблемите на лозарите, загарантираните откуп и цена беа само лажни ветувања

Очигледно е дека во земјоделието лагите, лажните ветувања, нереализираните ветувања и очекувања од страна на СДСМ и Зоран Заев се присутни, напластени се многу проблеми....

Македонија 31.01.19 | 14:08

Мицкоски денеска ќе оствари средба со лозарите

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска ќе оствари средба со лозарите. Средбата е закажана за во 14:15 часот, во Централен штаб на ВМРО-ДПМНЕ, Палата др....