Ознака: ловџија
Црна хроника 29.11.21 | 17:07

Тешко повреден ловџија во Матејче

Во СВР Куманово вчера во 14.35 часот било пријавено дека во местото викано „Голем камен“, во атар на село Матејче, општина Липково, додека биле на лов, А.В.(37) од с.Матејче...

Црна хроника 30.10.21 | 11:37

Загина кумановец, пријателот го застрелал мислејќи дека е дива свиња

Во ловџиска несреќа рано утрово загина 67-годишен кумановец по грешка застрелан од неговиот пријател, со кого заедно заминале на лов на дивеч. Несреќата се случила утринава...

Црна хроника 18.01.21 | 13:07

Ловџија застрела млад прилепчанец, момчето им подлегна на повредите

Млад прилепчанец загина во инцидентот што се случи вчера околу 11 часотво атар на с.Витолиште, прилепско. Како што било пријавено во прилепската полиција, Ѓ.К.(25) од Прилеп...

Црна хроника 17.01.21 | 20:23

Ловџија загина во Мариово застрелан од лице кое било на лов

Дваесет и петгодишен прилепчанец денеска им подлегнал на повредите откако бил погоден со куршум од ловечка пушка во атарот на селото Витолиште, Мариово. Според Сања...

Црна хроника 25.11.19 | 11:58

Ловџија застрелан на лов во Мариово

СВР-Битола информира дека во текот на вчерашниот ден за време на лов во Мариово бил повреден четириесет и шестгодишниот М.Б. од пелагониското село Добрушево. Несреќниот...

Кариера 16.09.19 | 09:04

На оваа девојка постојано ѝ се заканувааат со силување поради она со што се занимава

Медицинска сестра од американската сојузна држава Ајдахо, 29-годишната Кејт Смол, во слободно време е ловџијка, а на Инстаграм ја следат 27.000 следбеници, со кои гордо...

Црна хроника 13.08.19 | 17:03

Во болница во Дебар донесен ловџија ранет во Албанија

Во Полициската станица Дебар синоќа во 23:45 часот било пријавено дека во Општата болница во Дебар бил донесен Е.М. од Албанија, со повреди во пределот на левата рака и...

Црна хроника 01.03.19 | 13:20

Повредениот се бори за живот: Ловел без дозвола, застрелал друг ловџија во стомакот

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице од кичевско за кое постои основано сомнение дека сторило...

Црна хроника 06.01.19 | 12:28

Го погодил во ногата: Ловџија застрелал соселанец за време на лов

Вчера околу 11 часот, од страна на лекар во Итна медицинска помош во Демир Хисар, пријавено е дека во Здравствениот дом во Демир Хисар донесен е М.Р. (54), од с.Обедник, со...

Црна хроника 24.12.18 | 20:39

Еден ловџија застрелал друг во ногата додека се враќале од лов

Во текот на вчерашниот ден оклоу 14 часот, во атар на село Бањица, велешко, пријавено е дека по завршување на ловот, движејќи се во група, Д.Н. (60) од населба Чашка, во еден...

Црна хроника 13.12.18 | 15:48

Ловџија застрелан вчера во кавадаречко, го погодиле во плешката

Вчераутро околу 10 часот пријавено било дека во село Команичево, кавадаречко, на место викано „Врапче“, при лов, М.Ц. (68) од Кавадарци се здобил со прострелна рана во левата...