Ознака: љупчо трајковски
Црна хроника 18.01.20 | 11:45

Наплаќал по 200 евра од возило со мигранти: Се бара разрешување на Трајковски од БЈБ

ВМРО-ДПМНЕ бараме Директорот на Бирото за јавна безбедност да се откаже од услугите и да го разреши од позицијата советник Љупчо Трајковски, против кого се води судски...

Македонија 17.01.20 | 12:21

Кадрите на Спасовски и Славјанка наместо за граѓаните, работат за мафијата

Орце Ѓорѓиевски од ИК на ВМРО-ДПМНЕ ја коментира вчерашната вест дека поранешниот началник на штипската полиција Љупчо Трајковски, кој беше фатен во организиран шверц...

Црна хроника 16.01.20 | 19:57

Поранешен шеф на штипската полиција кој криумчарече мигранти, стана советник во БЈБ во времето на Спасовски

Поранешниот началник на штипската полиција Љупчо Трајковски, кој беше фатен во организиран шверц на мигранти, сега е советник во (БЈБ) Бирото за јавна безбедност. Тој...