Ознака: Љупчо Папазов
Македонија 07.11.21 | 14:04

Мицкоски ја прекина прес-конференцијата и тргна да му помогне на градоначалникот Папазов

Денешната прес-конференција на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Хрстијан Мицкоски, која се одржа пред средбата со избраните градоначалници од ВМРО-ДПМНЕ беше прекината...

Македонија 07.11.21 | 13:42

Мицкоски: Папазов е добро, вети нема да го прескокнува појадокот

Денешната прес-конференција на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Хрстијан Мицкоски, која се одржа пред средбата со избраните градоначалници од ВМРО-ДПМНЕ беше прекината...

Македонија 31.10.21 | 22:18

Пресврт во Кочани: Љупчо Папазов од ВМРО-ДПМНЕ е новиот градоначалник

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Љупчо Папазаов, е нов градоначалник на Кочани. Победата на Папазов ја соопшти лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, при обраќањето по вториот...

Македонија 29.10.21 | 15:59

Папазов: Во недела излезете масовно и дадете поддршка за промените, да создадеме нова иднина

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на општина Кочани, Љупчо Папазов, порача дека во цела македонија се почнати промените и никакви манипулации и притисоци од...

Македонија 27.10.21 | 14:44

Папазов: Ги повикувам сите граѓани на Кочани, да ги казниме погубните политики на СДСМ

Денеска имаме прекрасен за дружба со граѓаните, голема благодарност до мојата матична партија, благодарност до граѓаните на Кочани кои го дадоа својот глас за број...

Македонија 26.10.21 | 14:23

Папазов: Создаваме нова иднина за Кочани, ќе формираме бизнис инкубатор за развој на стартапи

Како градоначалник на општина Кочани и оваа локална самоуправа, ќе го завршиме формирањето на општискиот младински совет, ќе ја унапредиме неговата работа, најави кандидатот...

Македонија 25.10.21 | 16:24

Папазов: Ќе формираме постојан економски совет од проверени професионалци на волонтерска основа

Сакам да ве потсетам дека изостана вистинската и неопходна помош на државно и локално ниво на најпогодените дејности од бизнис секторот, изјави за медиумите, Љупчо...

Македонија 22.10.21 | 16:40

Папазов: Ќе изградиме целосна инфраструктура за водоснабдување и одводнување на Пониква, нов ски-лифт и ски-патека

Kандидатот за градоначалник на општина Кочани, од ВМРО-ДПМНЕ, Љупчо Папазов, најави дека има проект со кој на Пониква ќе биде изградена целосна инфраструктура за водоснабдување...

Македонија 10.10.21 | 11:51

Папазов: Ќе привлекуваме инвеститори да вложуваат во спа центри со цел искористувањето на геотермалните води во Кочани

Кандидатот за градоначалник на Општина Кочани од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Љупчо Папазов, порачува дека богатството со геотермални води во општина Кочани претставува...

Македонија 02.10.21 | 12:52

Папазов: Изградба на нов јужен булевар и катна гаража во центарот на Кочани

Во реализацијата на програмата, како кандидат за градоначалник на општина Кочани, денес сакам да ви презентирам два клучни проекти, решавање на сообраќајниот метеж...

Македонија 30.09.21 | 21:54

Папазов: Нудиме комунални и инфраструктурни проекти во Кочани

Љупчо Папазов, кандидат за градоначалник на Кочани од редовите на ВМРО-ДПМНЕ на вечерашниот минитинг рече дека се потребни промени за успешно справување со проблемите. „Градот...

Македонија 16.08.21 | 22:24

Папазов: Oбврска и одговорност е да се биде кандидат од ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Кочани

Почитувани граѓани на Кочани, ми претставува особена гордост, чест и задоволство, а воедно и значајна обврска и одговорност да се биде кандидат од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата...