Ознака: љубовна врска
Астро 10.07.21 | 17:04

Совршени хороскопски комбнации за долга врска

Ѕвездите кажуваат многу работи за нас, нашиот карактер, главните особини и изгледот, а не ретко се зборува и за компатибилноста помеѓу различните хороскопски знаци. Како...

Црна хроника 20.03.21 | 17:34

Девојка намерно се забила во „бмв“ на нејзиното момче, и двајцата со тешки повреди во болница

Две лица се тешко повредени синоќа во тетовско, откако љубовна расправија ескалирала во насилна сообраќајка. Како што соопштуваат од СВР Тетово во 22:30 часот било пријавено...

Црна хроника 28.01.21 | 12:41

Му вперил пиштол во глава зошто бил во врска со сестра му

Во полициска станица за расчистување на инцидент во кое било користено и оружје вчера завршил 37-годишник од тетовски Требош. Тој во текот на вчерашниот ден извадил пиштол...

Калеидоскоп 10.10.20 | 17:39

Љубовна трагедија ја стресе Србија: Четири деца останаа без родители

Веста за страшната трагедија – убиство и самоубиство која одекна во Панчево, но ја потресе и цела Србија, четири деца остави без родители. 41-годишниот Милан Ж. завчера...

Астро 27.09.20 | 21:19

Секоја љубов има свој хороскопски знак – еве што тој крие!

Овен На партнерите кои започнале врска во времето на Овенот, никогаш нема да им биде здодевно. Меѓу нив секогаш има искри, а решението за сите кавги се наоѓа во спалната...