Ознака: љубовна приказна
Естрада 27.12.19 | 23:28

Починала пред три години: Џамбазов откри која му била наголемата љубов

Песната „Шал“ која наскоро треба да се промовира, Игор Џамбазов ѝ ја посветил на својата најголема љубов. Ова никогаш не сум го кажал, но сега можам да го раскажам. Таа...

Калеидоскоп 14.10.19 | 08:39

И по толку години не го преболела: На тие години кога сакаш, навистина сакаш

Едногодишна страсна љубов, која и ден-денес ја памети 56-годишната пејачка на Нови фосили Сања Долежал. Сања имала 22 години кога се запознала со Дражен Петровиќ, а приказната...

Црна хроника 11.06.19 | 17:49

Се трага по 17-годишник, со домашните се искарал за неговата љубов

Ноќва после полноќ во Полициската станица Чаир, Д.Ј.(42) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечил неговиот син Л.Ј.(17). Според пријавеното, Л.Ј. се оддалечил од домот...

Калеидоскоп 16.05.19 | 17:59

Мигрантката Нора и полицаецот Боби повторно заедно

За љубовта на Али Нора Аркавази и Боби Додевски се заљубиле пишуваа сите светски медиуми. Курдска муслиманка мигрант и православен полицаец, кои откако се сретнаа на...

Семејство 07.05.19 | 19:59

Тој Турчин, јас Србинка: Ова се Ромео и Јулија од Неготино

Тоа беше забранета, ама вистинска љубов. Тој Турчин, јас Србинка по националност. Бидејќи не ни дозволуваа да се сакаме, решив да одам бегалка за него. Ја продадовте ќерката...