Ознака: љубовен хороскоп
Астро 25.10.19 | 10:41

Љубовен хороскоп за ноември

ОВЕН Ноември ќе биде многу поволен за Овенот, особено кога станува збор за романтичните врски. Вашата комуникација ќе се подобри. Мора повеќе внимание да му посветувате...

Астро 30.09.19 | 19:19

Meсец за слободните Девици и заљубените Бикови: Љубовен хороскоп за октомври

Вага 24.9.-23.10. Ако сте во врска: Ќе добиете поголемо внимание од саканата личност, па потрудете се да возвратите на грижата која ќе ви биде пружена. И на партнерот му е потребна...

Астро 27.07.19 | 18:07

Бидете внимателни со овие три машки хороскопски знаци

ОВЕН Кога се работи за додворувањето мажот Овен е директен и агресивен. Немојте да побарате дозвола за да го бакнете, само направете го тоа кога сметате дека е добар...

Астро 22.05.19 | 23:36

Последната недела од мај носи необични љубовни исходи – еве за кои хороскопски знаци

Се ближи крајот на мај, а со него и крајот на пролетта. Астролозите повеќепати нагласиле дека последните недели на мај ќе бидат со необични љубовни исходи. Според нив,...

Астро 11.05.19 | 16:48

Овие 3 хороскопски знаци летово ќе доживеат вистинска летна љубовна авантура!

Кога станува збор за луда летна авантура, незаборавен флерт ги очекува припадниците на овие 3 хороскопски знаци… Стрелец За припадниците на овој знак, флертот ова лето...

Астро 28.04.19 | 11:15

Хороскопски знаци кои имаат најмалку среќа во љубовта

Љубовта има добри и лоши моменти, а ние никогаш не можете да предвидите кога доаѓа следната фаза. Доколку постојано завршувате со погрешен партнер или ви изгледа како...

Астро 16.02.19 | 15:56

Три хороскопски знаци во кои е најтешко да се заљубите

Овие личности родени во овие три хороскопски знаци ви се допаднале на прв поглед, но колку подобро ги запознавате, сфаќате дека љубовта со нив нема да биде едноставна....

Астро 31.01.19 | 14:27

Понуда за брак во февруари за овој знак

Стабилен и мирен период им следува на повеќето хороскопски знаци, но за еден знак ѕвездите запишале убав пресврт. Знакот кој најверојатно ќе рипне во тавче во февруари...

Астро 27.01.19 | 21:54

Овие знаци никогаш нема да бидат среќни заедно

Некои знаци од хороскопот едноставно не функционираат добро кога се работи за љубовната врска. Иако на почеток на врската се изгледа сјајно и прекрасно, разликите во...

Астро 20.01.19 | 10:05

Љубовен хороскоп од 21 до 27 јануари

Овен Вашето срце е исполнето, тоа е сигурно. Постои личност кон која ги чувствувате овие силни емоции. Овни, оваа недела ќе се чувствувате како да сите ваши соништа на...