Ознака: љубомир фрчковски
Македонија 28.09.21 | 15:34

ВМРО-ДПМНЕ: Фрчкоски е неприфатлив за амбасадор во ОН

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека Љубомир Фрчкоски е неприфатлив за амбасадор на САД. Заев наместо да ја сфати пораката го предлага за амбасадор во ОН, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Спасувачката...

Македонија 22.03.21 | 14:24

Фрчкоски е само една од грешките: Кои функционери не добија безбедносни сертификати?

Се уште не е официјално познато кој добил, а кој не добил безбедносни сертификати. За Драган Ковачки од ВМРО-ДПМНЕ вообичаено е тој податок да не биде објавен, зашто...

Македонија 12.03.21 | 12:34

Милошоски: Откако САД одби да го прими Фрчковски за амбасадор, Владата се обидува да го протурка за амбасадор во ОН

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, во гостување на радио „Лидер“ го коментираше одбивањето од страна на САД, Љубомир Фрчковски да стане амбасадор...