Ознака: Љубе Бошкоски
Македонија 26.02.21 | 18:01

Бошкоски за Мијалков: Плови Саша…

Плови Саша…Ме радува фактот, што вистината секогаш излегува на виделина, затоа што, уште еднаш се докажа дека Обединети за Македонија не излезе од ВМРО, а излезе од ДПМНЕ,...

Црна хроника 17.02.21 | 09:27

Ќе се повтори судењето на Љубе Бошковски во случајот „Кампања“

Кривичниот совет при Основниот кривичен суд Скопје постапувајќи по барање на одбраната на Љ.Б. претходно осуден во предметот во јавноста познат како „Кампања“, го...

Македонија 26.11.20 | 21:56

И Брат Љубе свири по нотите на Заев, бара отворање на архивите на УДБА

Храброста на политичарите да ја кажат вистината е прогресивен и потребен чекор во македонската политика, порачува лидерот на Обединети за Македонија Љубе Бошкоски...

Твитови 06.11.20 | 11:16

За специјалниот советник Бошкоски не важат мерките од Владата

___5️⃣ луѓе на маса 🤦🏼‍♂️ 🤦🏽‍♂️ 🤦🏿‍♂️___ Корона мерки на “НИВОУ,, испочитувани од специјалниот советник за странски инвестиции во владата. Одговорност за...

Македонија 10.03.20 | 11:35

Георгиевски и Бошкоски гости на Конгресот на СДСМ

На синоќешниот Конгрес на СДСМ, каде се утврдуваа листите на Коалицијата, присутни беа и  Љубчо Георгиевски и Љубе Бошкоски. Претседателот на ВМРО-Народна партија и...

Македонија 16.12.19 | 10:53

Брат Љубе го повика Мицкоски на ТВ-двобој

Лидерот на Обединети за Македонија Љубе Бошкоски реагира до лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски дека, како што вели, ширел дезинформации. Забележувам во последно...

Црна хроника 04.10.19 | 13:44

Ослободителна пресуда за Љубе Бошкоски за случајот „Ровер“

Основниот кривичен суд Скопје денеска донесе ослбодителна пресуда за поранешниот министер за внатрешни работи Љубе Бошкоски во случајот „Ровер“. Судот реши дека...

Македонија 12.12.18 | 10:30

Судот води предмет за тортура врз Бошкоски, а тој, неговиот адвокат и народниот правобранител немале забелешки на полициското постапување (фотo)

Деновиве повторно актуелен е случајот на СЈО наречен „Тортура“, каде еден од обвинетите е Сашо Мијалков, поранешен директор на УБК, за наводна тортура која била извршена...