Ознака: Лилјана Тодорова
Црна хроника 24.03.21 | 18:42

Мила Царовска ја испратила Лилјана во „Меѓународен сојуз“: 700 илјади евра завршија во торбата на Кристина Блажевска

По упатство на министерката Мила Царовска, авторката на проектите за Домовите за стари лица, Лилјана Тодоровска, се упатила кон Музејот на современа уметност (МСУ), во...

Македонија 03.09.19 | 11:57

Лага го дрма „Рекет“

Вчерашната изјава на Силјан Мицевски не е само во спротивност со неговото претходно тврдење, туку и со изјавите на директорката на 1ТВ и еден од сопствениците на Меѓународниот...

Македонија 06.08.19 | 09:51

Пензионерката Лилјана Тодорова која доби 720 илјади евра ќе пријави дека е ограбена, зошто обвинителство не ја бара за „Рекет“

Планирам да пријавам дека сум ограбена, ова во краткиот телефонски разговор за Телма го рече скопската пензионерка Лилјана Тодоровска на чија сметка пристигнале 720...

Македонија 01.08.19 | 18:34

Од Меѓународниот сојуз на Боки веднаш и ги зеле 720 илјади евра, Лилјана Тодорова сведочи за аферата „Рекет“

Ја туркале во инвалидска количка во која била поради повреди од сообрќајна несреќа и уште во банка претставници на Меѓународен сојуз на Боки 13 и ги зеле 720- те илјади...