Ознака: ликвидација
Балкан 13.04.21 | 14:47

Купил стан за ликвидација на виден член на Шкаљарците: Црногорската полиција трага за белграѓанецот Зоран Лекиќ

Белграѓанецот Зоран Лекиќ (32) е осомничен дека купил стан во Подгорица од кој членови на криминална група требало да го надгледуваат и да извршат убиство на Милиќ Миња...

Калеидоскоп 14.09.20 | 23:32

Ова е таткото на Страхиња, ликвидиран 2015 од заседа: За убиството бил осомничен и синот кој вчера беше разнесен

Страхиња Стојановиќ, кој вчера беше разнесен со бомба на далечинско во Нов Белград, се спомнуваше како можен убиец на неговиот роден татко, пишуваат српските портали. Таткото...

Црна хроника 18.05.20 | 15:37

Мртвиот маж пронајден на Матка бил ликвидиран

Со куршум во глава бил застрелан мажот чие тело пред три дена беше најдено закопано под карпа над селото Горно Матка, објави „Телма“. Од истрагата за телевизијата потврдија...

Македонија 08.01.20 | 14:19

Кој му се заканува со ликвидација на Бoки 13?

Наместо истрага и расчистување на „Рекет“ – најголемиот мафијашко рекетарски скандал во Македонија, Јавното обвинителство се става во улога на заштитник на власта,...

Црна хроника 03.09.19 | 16:06

Исто како да ме осудивте на доживотен затвор

Oбвинителката Марија Ѓорѓевска денеска соопшти дека на обвинетите во случајот „Ликвидација“ нема да им се суди заради застареност на случајот. Еден од обвинетите...

Црна хроника 03.09.19 | 14:13

Застари делото на Кежаровски, нема да му се суди за случајот „Ликвидација“

На новинарот Томислав Кежаровски нема да му се суди за случајот „Ликвидација“, поради застарување на кривичното дело за кое се гонеше, односно за откривање на идентитет...

Свет 15.01.19 | 20:34

Повици за нови ликвидирања, по убиството на градоначалникот на Гдањск

После убиството на градоначалникот на Гдањск, Павел Адамович, полицијата уапсила три лица зошто на социјалните мрежи повикувале на нови убиства. Министерот Јоахим...