Ознака: лига на европа
Фудбал 13.12.21 | 13:33

Лига на Европа: Нашиот Елмас ќе игра против Барса

Интересни дуели носат 1/16 финалните дуели во Лигата на Европа. За нас во Македонија најинтересни се дуелите Наполи-Барселона каде нашиот дијамант Елмас ќе игра на Ноу...

Фудбал 09.12.21 | 21:53

Погледнете го спектакуларниот гол на Оршиќ против Вест Хем што го носи Динамо во 16-финалето од Лига Европа

Со спектакуларниот гол на Мислав Оршиќ во третата минута, Динамо Загреб води на полувреме на гостувањето кај Премиерлигашот Вест Хем со 1:0. #WHUDZG West Ham go 0-1 down, goalll, 3 mins...

Фудбал 05.11.21 | 11:30

Лига на Европа: Динамо Загреб на Стефан Ристовски на пат кон нокаут фазата

По натпреварите од 4. коло од групната фаза во Лига Европа, екипите на Лион, Вест Хем и Ајнтрахт Франкфурт први обезбедија „европска пролет“. Францускиот тим го обезбеди...

Фудбал 29.04.21 | 23:19

Манчестер и Виљареал на пат кон финалето на ЛЕ

Манчестер Јунајтед и Виљареал се на добар пат да бидат во финалето на Лигата на Европа откако вечерва изброрија победи над Рома и Арсенал. Манчестер јунајтед веќе може...

Фудбал 16.04.21 | 08:18

Eвропскиот сон на Адеми и Динамо заврши

Фудбалските тимови наАрсенал, Виљареал, Манчестер Јунајтед и Рома се патниците во полуфиналето на Лигата на Европа. По ремито 1:1 со Арсенал, фудбалерите на Славија Прага...

Ракомет 02.10.20 | 15:53

Кастратовиќ: Добивме група во која ќе имаме што да кажеме

Познат е и распоредот на натпреварите на ракометниот клуб Металург во групната фаза од второто по квалитет ракометно натпреварување – Лигата на Европа. Тимот на Зоран...

Ракомет 29.09.20 | 12:51

Металург вечерва во Цирих ќе „брани“ два гола предност против Криенс

Ракометарите на Металург, вечерва (18:45 ч.) во Швајцарија ќе го одиграат реванш мечот од последното квалификациско коло против Криенс, кој за нашиот преставник е отворена...

Ракомет 24.09.20 | 22:15

Лазаров и Манасков забележаа победи со своите екипи во ракометната Лига на шампиони

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров имаше успешна вечер со својот Нант на гостувањето кај Кил во Германија. Нант во меч од 2. коло од Лигата...

Фудбал 01.09.20 | 13:41

Силекс ќе гостува кај Легија Варшава, ако ја мине косовска Дрита

Силекс го доби потенцијалниот ривал во третото квалификациско коло од Лигата на Европа доколку го мине косовскиот тим Дрита. Ако слават против Дрита, кратовци ќе и гостуваат...

Фудбал 01.09.20 | 13:31

Ако го победи Хајдук, Ренова ќе биде наградена со гостување кај Галатасарај

Доколку Ренова направи сензација во второто квалификациско коло од Лигата на Европа и успее да го мине хрватски Хајдук, ќе гостува на Галатасарај. За такво нешто ќе...

Фудбал 01.09.20 | 13:24

Мурињо доаѓа во Скопје: Со победа против Ботошани, Шкендија ќе го пречека Тотенхем

Доколку Шкендија го елиминира романски Ботошани, ќе го пречека англиски Тотенхем. Лондонскиот тим игра против Локомотив Пловдив, но е огромен фаворит за триумф, што...

Фудбал 31.08.20 | 14:26

Ренова ќе го пречека Хајдук

Екипата на Ренова ќе го пречека хрватскиот великан Хајдук, во второто квалификациско коло од Лига Европа. Ждрепката извршена во на Европската фудбалска асоцијација...

Фудбал 12.08.20 | 08:29

Севиља и Шахтјор стојат пред Интер и Манчестер во Лигата на Европа

Рекордерот по бројот на титули во Лигата на Европа, Севиља, се пласираше во полуфиналето на годинашното издание на турнирот. Пулените на Хулен Лопетеги остварија тешка...

Фудбал 10.08.20 | 14:07

Азербејџан никако да се одбегне: Тешки противници на нашите екипи во Лигата на Европа

Македонските екипи кои ќе настапат во квалификациите за фудбалската Лига на Европа, попладнево ги дознаа противниците за 1. коло. На денешната ждрепка во Нион, Шкендија и Шкупи,...

Фудбал 17.06.20 | 19:11

Лигата на Европа ќе се доигра со по еден натпревар

Лигата на Европа ќе се  доигра преку мини турнир од четвртфиналето, вклучително, а натпреварите ќе бидат само со еден натпревар, одлучи УЕФА. Судирите ќе се случат од...

Фудбал 29.05.19 | 23:29

Челзи преку Арсенал до шестиот европски трофеј

Екипата на Челзи ја освои Лигата на Европа откако во средата вечерта го совлада Арсенал со 4:1. За разлика од Челзи кој играше за трофеојот, Арсенал имаше уште еден голем...