Ознака: лифт
Црна хроника 26.02.20 | 18:06

Скопјанец се самозадоволувал пред девојка во лифт

Ноќеска, десетина минути по полноќ, во СВР Скопје, 25-годишна девојка од Кавадарци пријавила дека на 25.02.2020 околу 22.00 часот во лифт во зграда на ул. „Мито Хаџивасилев Јасмин“...

Скопје 07.12.19 | 19:21

Златко Марин пушти лифт за лица со попреченост со панделка

Градоначалникот на Аеродром, Златко Марин пред неколку дена се пофали дека во основното училише Ѓорѓи Пулевски пуштиле лифт за лица со физичка попреченост. Овој проект...

Скопје 06.09.19 | 21:03

МВР со детали за инцидентот во кој лифт падна во Карпош

Вчера околу 16 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза’’ биле донесени Н.М. (20), Ф.М. (20),О.Н. (21) и К.П. (21), сите од Скопје, кои, според пријавеното,...

Скопје 06.09.19 | 09:25

Падна лифт во Карпош 4

Лифт се откачил и паднал во нова зграда во Карпош 4, на која сѐ уште не ѝ е направен технички прием, но десетина станови се вселени бидејќи добиле клуч од инвеститорот,...

Црна хроника 24.05.19 | 12:35

Пожарникари спасуваат пет деца што се заглавиле во лифт во Ново Лисиче

Пет млади луѓе од десетина минути по 23 часот се заглавени во лифт во скопската населба Ново Лисиче во општина Аеродром, објави „Експрес“. Децата телефонски побарале...

Скопје 23.05.19 | 23:56

Пожарникари спасуваат пет деца што се заглавиле во лифт во Ново Лисиче

Пет млади луѓе од десетина минути по 23 часот се заглавени во лифт во скопската населба Ново Лисиче во општина Аеродром, објави „Експрес“. Децата телефонски побарале...

Култура 01.02.19 | 09:23

Во МКЦ вечерва ќе биде доделена првата годишна награда за стрип „Лифт“

Во Младинскиот културен центар вечер од 20 часот ќе биде доделена првата годишна награда за стрип „Лифт“. На изложбата и во публикацијата која е отпечатена по тој повод...

Црна хроника 28.01.19 | 15:05

На мајка и дете им се откачил лифтот во зграда во Аеродром, паднале ниво подолу

Во саботата попладне, А.В. (36) од Скопје пријавила дека на улица “Вангел Тодоровски”, општина Аеродром во Скопје, кога влегла во лифт во зграда заедно со нејзиниот...

Црна хроника 27.01.19 | 11:00

Се запали лифт во зграда

Противпожарната служба на град Скопје рано утринава интервенирала на улица „Серава“ каде што се запалил лифт. Две возила со вкупно пет пожарникари за брзо време го...

Скопје 24.01.19 | 13:03

Не работи ниту еден од четирите лифтови во зградата на МРТ

Речиси една недела не работи ниту еден од четирите лифтови во зградата на Македонската Радио Телевизија каде се сместени и други органи и министерства. Вработените,...