Ознака: Лидија Вукичевиќ
Естрада 24.06.22 | 20:17

Ви се верува ли дека има 60 години: Лидија Вукичевиќ со бикини и градите напред

Актерката Лидија Вукиќевиќ за еден месец ќе наполни 60 години, а сега се опушти на плажа и покажа со што располага, во флуоресцентни бикини. Вики од „Подобар живот“ уште...

Естрада 16.04.22 | 22:00

Вукичевиќ: Не се слеков пред Никола Којо за да не бидам злоупотребена

Иако длабоко загази во шестата деценија од својот живот, актерката Лидија Вукичевиќ и понатаму важи за една од најзгодните жени на српската јавна сцена. Во ексклузивното...

Естрада 05.04.22 | 11:02

Хит комедијата „Чекајќи го министерот“ со актерската ѕвезда Лидија Вукичевиќ во неколку градови низ Македонија

„Чекајќи го министерот“, хит комедија со актерската ѕвезда Лидија Вукичевиќ, актерот и стенд-ап комичар Semir Gicić од Србија и актерот Сашо Ристовски оваа недела гостува...

Култура 30.03.22 | 09:34

Театарската претстава „Чекајќи го министерот“ со Лидија Вукичевиќ во неколку градови низ Македонија

Театарската претстава хит-комедијата „Чекајќи го министерот“ со популарната српска актерка Лидија Вукичевиќ, ќе се игра во неколку градови низ Македонија, во Охрид...

Естрада 30.07.20 | 11:00

Лидија Вукичевиќ покажа какво тело има на 58 години

Српската актерка Лидија Вукиќевиќ е доказ дека годините немаат врска со привлечноста и секспилот. Таа на 58 години на базен покажа тело на кое можат да и позавидат и двојно...

Калеидоскоп 21.05.20 | 19:00

Лидија Вукичевиќ на 57 години како од мајка родена

Aктерката Лидија Вукичевиќ (57) и понатаму важи за една од најзгодните жени на српската јавна сцена. Дека годините се само бројка таа секојдневно докажува преку нејзините...

Естрада 21.05.20 | 15:04

Виолета од „Подобар живот“ се разголе на 57 години

Актерката Лидија Вукичевиќ како да ја живее втората младост. Таа на 57 години реши да се разголи и мораме да признаме дека изгледа одлично. Лидија има 20 години помлад...

Култура 11.02.20 | 21:07

Лидија Вукичевиќ доаѓа во Охрид: Хит претставата „Чекајќи го министерот“ во Центарот за култура

Хит претставата „Чекајќи го министерот” која ги освојува театарските сцени во февруари ќе гостува на сцената во Центарот за култура „Григор Прличев“ – Охрид. Претставата...

Калеидоскоп 10.10.19 | 11:36

Виолета од „Подобар живот“на 58 години прошета во прозирен фустан

На црвениот тепих за избор на Мис Србија се прошета и актерката Лидија Вукичевиќ во изданието во кое се појави ги привлече сите погледи. View this post on Instagram ...

Филм 03.01.19 | 20:22

Лидија Вукичевиќ на потресен начин се прости од својот телевизиски татко Гига

Големиот српски актер Марко Николиќ вчера почина во 72-та година од животот. Беше најпознат како Гига Моравац од серијата „Подобар живот“. Актерката Лидија Вукичевиќ,...