Ознака: лиде лиде
Македонија 15.09.21 | 20:17

Тешко ми паѓа, знам колку се нервира, вели Лиде Лиде за Филипче

Тешко ми паѓа, вели Лиде Лиде најголемата обожавателка на министерот Венко Филипче, давајќи му поддршка и порака да издржи и да не се предава, по сè она што му се случува...

Калеидоскоп 22.05.21 | 11:33

Сакам да ме боцне со „Спутник В“, тоа „В“ ме асоцира на Венко: Лиде Лиде сака да се вакцинира

Љубовната сага на скопјанката во јавност позната како Лиде Лиде нема крај. Иако по селфито со министерот имаше пауза, од денес сите сме свесни дека сето тоа било само...

Калеидоскоп 19.04.21 | 15:39

Лиде Лиде на Венко напиша песна за министерот: Jас сум му релаксација после сите стресови

За мене и министерот датумите 18 и 19 имаат значење, беше ноќта на 18ти кон 19ти кога на телевизија рече дека ќе пиеме кафе, се сретнавме на 19ти минатиот месец и еве сега на...

Твитови 20.03.21 | 09:12

Нека закаже Лиде кафе пиење кај сопругата на Венко на Клиника за Психијатрија

Нека закаже Лиде преку матичен на мој термин кафе пиење. Кај сопругата на Венко. Таа е специјалист на Клиника за Психијатрија – вака твитерџиите ја коментираат средбата...

Калеидоскоп 20.03.21 | 09:00

Лиде го сретна Филипче – заштитена со маска Лиде Венко: К’смет било да се сретнам со него кога сум најнесредена

Со маска на која пишува Лиде Венко, на социјалните мрежи, популарната Лиде Лиде објави слика со Венко Филипче со коментар дека конечно се сретнале. 38-годишната Лиде Лиде...

Калеидоскоп 26.07.20 | 10:48

Лиде Лиде не издржа: Преку телевизија на Филипче му порача дека гори од желба да испијат кафе, му побара и подарок за роденден!

Лидија Гиновска стана популарна во април годинава кога преку Фејсбук му упати покана на министерот за здравство Венко Филипче дека гори од желба да го види и да испијат...

Калеидоскоп 18.06.20 | 23:20

Филипче: По завршувањето на кризата ќе пијам кафе со Лиде Лиде

Министерот за здравство Венко Филипче во дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21 посочи дека веднаш после завршувањето на пандемијата, ќе пие кафе со познатата Лиде,...