Ознака: лични податоци
Патувања 19.08.20 | 10:49

Мериот се соочува со тужба во Велика Британија поради украдените податоци на 500 милиони гости

Kомпанијата за хотелиерство „Мериот интернешнл“ се соочува со тужба во Лондон поради масовна злоупотреба на личните податоци што ги обелодени хотелската групација...

Скопје 05.09.19 | 12:43

Белата мечка на Дирекцијата за заштита на личните податоци

Дали и овојпат скопскиот градоначалник, адвокатот Петре Шилегов, ќе го добие третманот на бела мечка и наместо глоба, ќе добие предмет во фиока во Дирекцијата за заштита...

Скопје 04.09.19 | 11:40

Шилегов се спасува „педерски“, со пиши-бриши

Три часа подоцна и текстот на „парапорталот“ „Република“ адвокатот Петре Шилегов, кој ја извршува функцијата градоначалник на Скопје, со „педерски“ финти се обидува...

Скопје 04.09.19 | 09:29

500 евра за таксистите – затвор за Шилегов?!

Шилегов казнил таксисти со по 500 евра и со јавно објавување на личните податоци. Име, презиме, матичен број и адреса на живеење завршија на Фејсбук ѕидот на Петре Шилегов. Изречени...

Црна хроника 28.08.19 | 10:28

Предупредување од МВР

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при БЈБ на МВР во изминатиот период евидентираше зголемен број лажни наградни игри на интернет, каде што со...