Ознака: Лешок
Црна хроника 28.08.20 | 18:27

Тепачка во манастирот во Лешок

На 28.08.2020 во 01,00 часот било пријавено дека во с.Лешок во кругот на манастирскиот комплекс бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу 17 годишник од Тетово...

Македонија 23.07.20 | 12:31

Во Лешок одбележани 19 години од загинувањето на бранителот Ѓоко Лазаревски

Во тетовско Лешок денеска беше одбележана 19-годишнината од загинувањето на Ѓоко Лазаревски, кој во 2001 година учествуваше во одбраната на селото како резервен полицаец....

Македонија 27.06.20 | 16:08

Дафина Стојаноска од Лешок: Се наоѓаме пред избор меѓу подобро утре или повторно лаги

Носителката на листата на ВМРО ДПМНЕ за шестата изборна единица Дафина Стојаноска денескa беше во посета на населените места во општина Теарце. Во Лешок таа истакна...

Црна хроника 17.11.19 | 20:00

Пожар во манастирскиот комплекс во Лешок

Изутринава во 2:50 часот во СВР Тетово било пријавено дека настанал пожар во просторија од Манастирскиот комплекс во селото Лешок, Тетовско, при што бил опожарен ситен...