Ознака: лерој сане
Фудбал 12.09.19 | 10:16

Сити ќе му понуди нов договор на Лирој Сане

Иако за него цело лето имаше силен интерес од Баерн Минхен, крилниот напаѓач на Манчестер Сити, Лирој Сане, остана во Англија а во моментов закрепнува од операцијата...

Фудбал 12.07.19 | 09:53

Лерој Сане би можел да заврши во Баерн Минхен

Крилото на Манчестер Сити, Лерој Сане е подготвен летово да се пресели во Баерн Минхен, јавува „90мин.дe“. Пред неколку дена беше објавено дека германскиот репрезентативец...

Фудбал 15.05.19 | 17:49

Баерн се обидува да го врати Сане во Бундеслигата

Денешен „Дејли Рекорд“ јавува дека Баерн Минхен започнал разговори со Манчестер Сити за можноста Лерој Сане да се врати во Германија. Баварците имаа желба да го ангажираат...

Фудбал 21.03.19 | 10:17

Лев за вчерашниот старт над Сане: Со таков фаул се крши нога

Репрезентациите на Германија и Србија синоќа одиграа пријателски натпревар (1-1) на кој во последните секунди од мечот српскиот напаѓач Павков заработи сосема заслужен...