Ознака: Леонел Меси
Фудбал 01.05.21 | 19:55

Ова е првиот гол на Меси за Барса

За многумина Лионел Меси е најдобриот фудбалер на сите времиња, а блескавата кариера на Аргентинецот во дресот на Барселона започна на денешен ден пред 16 години. Барселона...

Фудбал 18.01.21 | 21:42

Дали Меси ќе добие суспензија од 12 меча?

Правилата на Шпанската фудбалска федерација (РФЕФ) велат дека Лионел Меси може да добие драстична казна од 12 меча суспензија откако го доби првиот црвен картон во дресот...

Фудбал 26.12.20 | 20:11

Meси има една желба-да не биде популарен

Капитенот на Барселона, Лионел Меси, откри во интервју за шпанските медиуми дека има потреба од приватност. – Свесен сум и благодарен за поддршката што ја имам ширум...

Фудбал 26.12.20 | 18:49

Нашиот Димитриевски ќе добие пиво од Меси

Лионел Меси се пофали дека сите голмани на кои им дале гол ќе ги чести пиво. Нив ги имаа 644 а меѓу нив е и нашиот репрезентативец Столе Димитриевски. Меси му даде гол на...

Фудбал 02.09.20 | 16:10

Барселона ќе го тужи Меси?

Раководството на Барселона е решено да ги бара своите права во драмата со Лионел Меси. Според „Кадена СЕР“, Каталонците веднаш ќе поднесат тужба против играчот и неговиот...

Фудбал 25.07.20 | 19:51

Tрансфер бомба: Меси во Интер следната година?

Калчолигашот Интер ќе се обиде да потпише договор со напаѓачот на Барселона, Лионел Меси, тврди „Спорт Медиасет“. Договорот на напаѓачот со Каталонците истекува во...

Фудбал 17.06.20 | 09:51

Меси може да се запре само со боречки зафат

На социјалните мрежи вистински хит е моментот од синоќешниот меч помеѓу Барселона и Легањес. Гостинските фудбалери имаат вистинска мака да ја запрат најголемата ѕвезда...

Фудбал 13.05.20 | 08:44

Кој е подобар според Клоп: Меси или Роналдо?

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, ги спореди напаѓачот на Барселона, Лионел Меси и ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо. За мене, Меси е малку подобар од Роналдо....

Фудбал 09.04.20 | 13:31

Меси ја платил кауцијата за Роналдињо

Роналдињо вчера го напушти затворот во Асунсион и судењето во Парагвај ќе го чека во домашен притвор, сместен во луксузен хотел. Роналдињо беше уапсен пред еден месец...

Свет 07.04.20 | 10:05

Пике му кажал на Меси дека сака да си замине, Шакира го избрала следниот клуб

Според шпанските медиуми, Барселона ќе загуби еден од своите клучни играчи, Жерар Пике, во текот на летото. Според Дон Балон, Пике веќе го известил Меси и луѓето од управата...

Фудбал 27.03.20 | 13:51

Mеси и другарите се согласија со намалување на платите поради корона вирусот

Раководството на Барселона презеде нови мерки за справување со економското влијание на пандемијата на коронавирус. Поради намалувањето на приходите, работното време...

Останати спортови 17.02.20 | 23:48

Меси и Хамилтон ја поделија наградата ,,Спортист на годината”

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси и британскиот возач на Формула 1, Луис Хамилтон ја поделија наградата Спортист на годината. За прв пат во историјата, наградата Лореус...

Фудбал 08.02.20 | 11:01

Меси зема двојно повисока плата од Роналдо

Фудбалерот на Барселона Лионел Меси е најплатениот фудбалер на планетата. Според угледниот француски весник „Екип“, неговата бруто-месечната плата изнесува 8,3 милиони...

Фудбал 15.01.20 | 13:11

Меси: Ривалството со Роналдо засекогаш ќе остане во сеќавањето на луѓето

Капитенот на Барселона, Лионел Меси зборуваше за ривалството со поранешниот напаѓач на Реал, Кристијано Роналдо.  Ова беше посебно ривалство и засекогаш ќе остане...

Фудбал 26.12.19 | 18:40

„Му побарав дрес на Меси, а тоа што тој го направи ме шокираше“

Ѕвездата на Барселона со еден свој потег пред речиси десет години, воодушевил противнички фудбалер и тоа не на фудбалскиот терен. Во 2010 година во Колумбија имаше катастрофална...

Фудбал 19.11.19 | 09:38

Меси се врати и ја спаси Аргентина од пораз со Уругвај

Репрезентација на Аргентина одигра нерешено 2:2 на пријателски натпревар со Уругвај синоќа во Тел Авив. Уругвајците беа на прагот да слават победа, но фудбалерот на Барселона,...

Фудбал 11.11.19 | 14:39

Бартомеу: Меси ќе игра во Барселона уште 2-5 години

Претседателот на Барселона, Јосеп Бартомеу, кажа уште колку ќе игра Лионел Меси во каталанскиот клуб. Аргентинецот е ученик на фудбалската академија на Барселона, а...

Фудбал 23.09.19 | 23:23

ФИФА го избра Меси за најдобар

Денеска се одржа церемонијата за доделување на наградата на ФИФА за најдобар фудаблер во светот според ФИФА. Во потесна конкуренција беа Лионел Меси, Кристијано Роналдо...

Фудбал 12.09.19 | 11:59

Не знам дали Барселона стори сé што е можно за да го врати Нејмар

Најдобриот фудбалер на Барселона, Лионел Меси призна дека би сакал Нејмар да се врати во клубот. Во летниот преоден рок, Каталонците преговараа со ПСЖ за трансфер на...

Фудбал 12.09.19 | 09:59

Меси: Не се обидов да влијаам за да го донесат Нејмар

Лео Меси кој важи за еден од најсилните симболи и структури на клубот, тврди дека не сакал да се вмеша во трансфер политиките на неговиот клуб и да не одлучува за круцијални...