Ознака: лејди гага
Музика 16.04.20 | 09:53

В сабота онлајн концерт „One World: Together at home#: Настапуваат Андреа Бочели, Елтон Џон, Малума, Пол Макартни, Ени Ленокс…

Во соработка со СЗО и организацијата „Global Citizen“ Лејди Гага организира онлајн концерт „One World: Together at home#, закажан за в сабота, а ќе се пренесува на Фејсбук и Јутјуб. Нема...

Свет 07.04.20 | 15:39

Концерт „од дома“ со Лејди Гага, Пол Макартни, Били Ајлиш…

Лејди Гага и организацијата „Глобал ситизен” собраа 35 милиони долари за борбата против коронавирусот. Ќе се организира и специјална ТВ-емисија, каде што ќе учествуваат...

Калеидоскоп 01.04.20 | 08:51

Лејди Гага го искара: Ќерка милионер, а таткото бара хуманитарна помош за ресторанот

Таткото на познатата пејачка Лејди Гага е жестоко критикуван од јавноста затоа што на интернет почнал да бара пари за плати на своите вработени. Имено, Џо Џерманота,...

Калеидоскоп 30.03.20 | 10:29

Таткото на Лејди Гага барал донција од 50.000 долари, но фановите на пејачката го подбраа!

Џо Германоти, татко на пејачката Леди Гага побара хуманитарна помош и ги замоли луѓето да му донираат дури 50.000 долари, за да може да ги плати вработените во ресторанот...

Сцена 14.02.20 | 20:42

Лејди Гага се венчала по само 14 дена во врска

Славната американска пејачка Лејди Гага (33) наводно се венчала во тајност со Мајкл Полански по само две недели заедничка врска. Ова го вели извор близок до пејачката...

Сцена 07.01.20 | 22:01

Лејди Гага откри кој е монструмот кој ја силувал

За време на турнејата „2020 Vision: Your Life In Focus“, популарната Лејди Гага често зборува за здравствената состојба и траумите од минатото, поради кои уште нема закрепнато. Таа...

Сцена 03.01.20 | 12:31

Леди Гага страсно бакнува мистериозен маж

Пејачката Леди Гага (33) продолжила понатаму откако ја раскина веридбата со Кристијан Карино (51) и озборувањата за аферата со Бредли Купер (44). Новата година ја дочекала...

Музика 07.11.19 | 13:21

Лејди Гага за настапот со Бредли Купер: Сè беше глума, вежбавме со денови

Настапот на Лејди Гага и Бредли Купер на годинешното доделување на филмските награди „Оскар“ во февруари беше само настап и ништо повеќе, изјави пејачката за списанието...

Сцена 18.10.19 | 13:33

Лејди Гага падна од сцената

При синоќешниот настап во Лас Вегас, Лејди Гага падна од сцената заедно со случајно одбраниот помошник од публиката. Имено, таа повика еден од своите редовни посетители...

Естрада 15.08.19 | 09:52

Гага беше само параван: Бредли е во врска со бивша сопруга на познат актер

Лејди Гага, сепак, не е девојката со која Бредли Купер е во врска по раскинот со Ирина Шајк. Како што пишува американскиот портал „Селебрити хаш“, Гага била само параван...

Естрада 31.07.19 | 22:12

Лејди Гага многу е вљубена и тоа дефинитивно е тој

Лејди Гага има нов фраер, а тоа не е Бредли Купер. Американските и англиските таблоиди на долго и на широко пишуваат за врската на Гага и аидиоинженерот Ден Хортон. Додека...

Калеидоскоп 14.07.19 | 14:44

Ирина се исели, таа се всели: Лејди Гага и Бредли Купер планираат раскошна венчавка

Не престануваат приказните за љубовната афера меѓу Лејди Гага и Бредли Купер. Пред некое време во медиумите се појавија вести дека Ирина Шајк и Бредли Купер ја раскинале...

Естрада 10.07.19 | 09:47

Фотографија од трудничкиот стомак на Гага: На Ирина Шајк ќе и застане кнедла во грлото кога ќе го види доказот!

Поп дивата Лејди Гага и актерот Бредли Купер веќе некое време се главна тема во светските медиуми. Имено откако го снимија заедничкиот филм „Ѕвездата е родена“, почна...

Калеидоскоп 09.07.19 | 14:39

Лејди Гага е бремена

Лејди Гага и Бредли Купер не се симнуваат од насловните страници на весниците и на таблоидите. Светските портали упорно пишуваат дека Гага е главната причина што актерот...

Музика 29.06.19 | 08:53

Жирито: Спамирајте ја Лејди Гага, мора да ја чуе, доволно голем уметник е за да ја препознае

Беспрекорна како и секогаш Антониа Гоговска и синоќа блесна во глемото финале на Пинковите ѕвездички – ол стар. Во финалето таа настапи единаесетта, а се претстави...

Естрада 17.06.19 | 18:55

Ирина го оставила Бредли поради Гага: Постојано го обвинуваше, а тој…

Веќе неколку дена се „шушка“ дека глумецот Бредли Купер (44) емотивно се оддалечил од Ирина Шајк (33) за време на снимањето на филмот „Ѕвездата е родена“ со Лејди Гага...

Музика 18.04.19 | 15:07

Непрекинато ѝ ѕвонел и ѝ праќал пораки: Лејди Гага ја откри причината за прекинот на свршувачката

Поп-пејачката и глумица Лејди Гага во февруари ја раскина свршувачката со Кристијан Карино. Гласините говореа дека единствената причина за тоа е наводна врска на Лејди...

Сцена 05.04.19 | 10:52

Откриена вистинската причина зошто Лејди Гага раскина со 18 години постариот вереник

Веќе со месеци наназад се шпекулира зошто пејачката Лејди Гага (32) ја раскинала врската со агентот Кристијан Карино (50), за кого беше и верена. Многумина мислеа дека причината...

Естрада 22.03.19 | 21:30

Не е со Бредли, но Лејди Гага сепак е во врска со познат актер

Со месеци јавноста шпекулираше дека Лејди Гага е во врска со Бредли Купер, особено по нивниот настап на овогодинешните „Оскарите“, а пејачката дури и ја раскина свершувачката....

Сцена 13.03.19 | 13:02

Бремена сум, Лејди Гага ги шокираше фановите

Веќе со месеци главна тема на сите светски таблоиди е Лејди Гага и нејзината наводна романса со Бредли Купер. По снимањето на филмот „Ѕвездата е родена“ се појавија...