Ознака: лажни ветувања
Твитови 04.10.21 | 09:02

Колку градоначалници на СДСМ се потребни за изградба на една спортска сала?

Реши ја равенката: Колку градоначалници на СДСМ се потребни за изградба на една спортска сала за 8 години? Само сериозни одговори👀 pic.twitter.com/v2wFTg2T5R — Васко Робовалиев...

Економија 11.04.21 | 13:01

Повторно лажни ветувања за нови странски инвестиции, наспроти суровата реалност дека Македонија станува најнеповолна дестинација за СДИ во регионот

Повторно лажни ветувања за нови странски инвестиции, наспроти суровата реалност дека Македонија станува најнеповолна дестинација за СДИ во регионот! Директорот на...

Економија 06.01.21 | 14:03

Мицкоски: 2020 беше тешка година за македонското земјоделството поради лажните ветувања на Заев

Минатата година беше тешка за македоското земјоделството поради лажните ветувања и немањето стратегија од страна на премиерот Зора Заев, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,...

Македонија 24.10.20 | 15:14

Стоилковски: Жичарата до Исар е симбол на лажни ветувања на СДСМ за Штип

Неработењето и неисполнувањето на ветувањата на Благој Бочварски беа мотивот Зоран Заев да препознае дел од себе кај него и да го постави штипскиот градоначалник за...

Македонија 06.11.19 | 20:58

Нелоски: Заев манипулираше со семејства и смртни случаи за да дојде на власт

СДСМ и Зоран Заев дојдоа на власт со лажни ветувања и манипулации на смртни случаи, рече денеска членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Нелоски, кој имаше жестока дебара...

Македонија 05.11.19 | 12:19

Чилиманов: Нема ништо поглупо од слободоумните граџани кои им веруваат на СДС

Нема ништо поглупо од слободоумните граџани кои им веруваат на СДС, коментира новинарот Цветин Чилиманов, набројувајќи дел од најголемите ветувања кои СДСМ ги кажувала...

Македонија 05.11.19 | 11:17

Мицкоски: Ветуваа алпски чист воздух, а испорачаа најзагаден воздух во светот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски потсети како зборуаше Зоран Заев за загадениот воздух пред да дојде на власт. „Да дишеме чист воздух, затоа што нема...

Македонија 02.11.19 | 23:10

Остана да вети уште бесмртност

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој во рамките на кампањата “Обнова за Македонија” го посети Куманово, беше гостин во емисијата “Став” на ТВ Плус....

Скопје 23.09.19 | 14:48

Вардар заборавен, загадувањето рекордно: Што сè им вети Шилегов на скопјани?

Како ништо повеќе од низа празни зборови звучат ветувањата на скопскиот градоначалник, Петре Шилегов ако се слушнат неговите изјави од изборната кампања во 2017 кога...

Економија 06.07.19 | 19:35

Една година по поплавите, ништо немаат добиено: Заев ни вети, му дадовме гласови, а тој нè предаде

Жителите од село Страчинци од скопската општина Гази Баба се револтирани затоа што државата не им ја плаќа земјоделската штета која беше предизвикана во мај минатата...

Македонија 18.12.18 | 15:03

Дедо Мраз да дојде по „животот во Струмица“, го чека под новогодишната елка

Младите струмичани незадоволни од начинот на кој се води државата и општината синоќа ги спакуваа лажните ветувања на премиерот и ги оставија под новогодишната елка...