Ознака: лажни идентитети
Македонија 22.04.21 | 10:39

ДЕА не е од вчера, цел „Фејсбук“ е полн со фотографии од функционери на СДСМ со наркодилери

Заеднички именител на акцијата на заплена со дрога која ја спроведе ДЕА и аферата со лажните пасоши е полицијата и тоа го тврди не било кој туку обвинителството, вели...

Балкан 15.04.21 | 17:24

Аферата „Мафија 2“ се проширува, и Мета обвинува за иста мрежа во Албанија по теркот на таа во Македонија

Албанскиот претседател Илир Мета на попладневната прес-конференција искажа сериозни обвиненија дека во округот Корча на „лица со рекордни криминални досиеја им се...

Твитови 08.04.21 | 10:42

За прошетки на наркобосови низ Турска Чаршија, резервации кај пратеникот Енес Ибрахим

Да не ги заборавиме донациите за ФОН и кои ликови ургирале за нарко босов: pic.twitter.com/ZVf1ZcPLZw — Lorandite (@ThalliumMK) April 8, 2021 Го чувале како премиер: Полицаец од МВР бил обезбедување...

Македонија 08.04.21 | 09:28

Тасевски: Еј на ваков скандал, само едно прашање од новинарите, наместо да му спијат пред врата на Заев!

Како може никој ништо да не прашува кога пред нив стои ваков скандал, вели Сашо Тасевски по вчерашната прес-конференција на потпретседателот на ВМРО-ДППМНЕ Александар...

Црна хроника 07.04.21 | 15:34

OJO поведе постапки против 11 лица за издавањето на пасоши

Министерството за внатрешни работи до Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе две кривични пријави, едната од Единицата за финансиски криминал при Одделот...

Македонија 07.04.21 | 14:05

Водач на албански наркокартел и осомничен за обид за убиство во Украина дел од лицата што добиле македонски пасош од МВР

Аферата „Мафија“ ја докажува целата немоќ на правната држава, која е окупирана, погазена и завиткана во хибриден режим. Државата е логистика на криминалци, мафијаши...

Македонија 07.04.21 | 13:41

Пасош со украден идентитет од МВР добил и Флорјан Мусај, клучен член на кланот „Барути“ кој ја снабдуваше Европа со кокаин

Меѓу лицата на кој им бил издаден пасош со украден идентитет од МВР бил и Флорјан Мусај, откри на денешната прес-конференција потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар...

Македонија 07.04.21 | 13:37

Четири прашања за кои е потребен одговор околу аферата со пасошите за мафијашите

Случајот со издавањето на македонски пасоши со лажни идентитети на припадници на наркомафијата, во моментов е обвиткан со контроверзи кои создаваат забуна во јавноста....

Македонија 07.04.21 | 12:58

ВО ЖИВО: Николоски открива нови имиња од аферата „Мафија“

Селдете ја во живо прес-конференцијата на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на која открива нови имиња од аферата „Мафија“:

Црна хроника 07.04.21 | 12:15

Спасовски: Фалсификаторите наплаќале и по 20.000 евра за пасош, за возачки се плаќаше до 2.000 евра

Сумите за еден фалсификуван пасош се движат и до 20.000 евра. Претходно, пред оваа за пасошите, имавме акција, во која исто така осум колеги беа приведени за фалсификување...

Македонија 07.04.21 | 12:04

ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција ќе објави нови имиња од аферата „Мафија“

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски денеска во 12:45 часот ќе одржи прес-конференција. Од партијата информираат дека на прес-конференцијата ќе бидат...

Македонија 07.04.21 | 10:38

Одговорноста ја префрлаат на обични службеници, но не може Спасовски и Заев да не се на врвот на аферата „Мафија“

Спасовски и Заев ја потценуваат интелигенцијата на народот и мислат дека ќе му продадат приказна, дека некој службеник од пасошко одделение ги познава нарко-босовите...

Македонија 07.04.21 | 10:29

Да не се обелоденеше скандалот со давање пасоши на балкански наркодилери, таа европска практика на обиџуковото МВР ќе продолжеше којзнае до кога

Аха. Да не се обелоденеше скандалот со давање пасоши на балкански нарко дилери, таа европска практика на обиџуковото МВР ќе продолжеше којзнае до кога, коменрира Сашо...

Македонија 06.04.21 | 15:38

Чулев, а не Спасовски, ја почнал акцијата против фалсификаторите во МВР?

Во обид да се претстави дека министерот Оливер Спасовски води реална борба со криминалот, во денешниот брифинг на МВР за апсењето на десетина полициски службеници вмешани...