Ознака: ласло дукс
Скопје 04.11.21 | 20:48

Стефковски со унгарскиот амбасадор разгледуваат соработка за проекти во Гази Баба

Градоначалникот на Гази Баба, Бобан Стефковски, со амбасадорот на Унгарија во Македонија, со кого разговарал за воспоставување поблиска соработка, како и за можноста...

Македонија 02.03.20 | 17:03

Заев на средба со унгарскиот амбасадор: Македонија има огромна поддршка од Унгарија за евроинтеграциите

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска оствари средба со делегација од амбасадата на Р.Унгарија во земјава предводена од амбасадорот, Ласло Дукс, известија од СДСМ,...

Македонија 15.02.20 | 13:06

Унгарија не финансира антинато пропаганда во Македонија – НАТО може мирно да спие

Унгарскиот амбасадор во Македонија, Ласло Дукс, во интервју за весникот „Слободен печат“, ги отфрла тврдењата на словенечкиот портал „Нецензурирано“, како и на европратеникот...