Ознака: Ласкарци
Економија 21.02.19 | 12:56

МЗЗПР: Вработените повредени во несреќата кај Ласкарци да се водат како несреќи на работа

Работодавачите во чии компании работеле повредените или загинатите во сообраќајната несреќа кај Ласкарци треба овие случаи да ги пријават во Државниот инспекторат...

Македонија 20.02.19 | 14:31

Четворица повредени сè уште во критична состојба

Четворица повредени во сообраќајната несреќа на автопатот Скопје – Тетово, што се случи пред една недела, сè уште се во критична состојба. Двајца од нив се на Клиниката...

Македонија 18.02.19 | 20:36

Нотес, очила, мобилниот на Горан – пронајдени неколку лични предмети на местото на несреќата

Еден празен нотес, без име и презиме. Во неа има само траги од крв. Тетратката заедно со мобилниот телефон и очила, се пронајдени на местото на настанот, каде се преврте...

Црна хроника 18.02.19 | 12:27

ОЈО: Започнато е испитување на очевидците на сообраќајката кај Ласкарци

Заради координација и поголема динамика во постапувањето на сите надлежни институции при утврдувањето на причините на автобуската несреќа што се случи на автопатот...

Црна хроника 16.02.19 | 11:26

Татко на две ќерки, љубител на фудбал – загинатиот е Ферди Касо од Гостивар

Триесет и деветгодишниот Ферди Касо од Гостивар е последната жртва од тешката сообраќајна несреќа кај Ласкарци, каде во попладневните часови на 13 февруари се преврте...

Црна хроника 16.02.19 | 10:51

39-годишен маж е последната жртва од превртениот автобус

На Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување – КАРИЛ во Скопје, утринава во 5 часот почина уште еден од пациентите кои настрадаа во сообраќајната...

Македонија 14.02.19 | 18:25

Костов: Двајца пациенти од синоќешната несреќа се во критична сосотојба

Пет лица се сместени на Одделот за интензивна нега во ГОБ „8 Септември“, од кои двајца се во критична состојба, по синоќешната автобуска сообаќајна несреќа што се случи...

Скопје 14.02.19 | 15:31

Бејли на Твитер: Длабоко сме во тага поради трагичната загуба на животи

Амбасадорот Џес Бејли на Твитер објави фотографија од знамето пред Амбасадата на САД кое е на половина копје поради загинатите во вчерашната автобуска несреќа. Длабоко...

Црна хроника 14.02.19 | 15:05

Сведокот кој се сеќава на сè: Станав и дојдов до шоферот кога забалежав дека автобусот има проблеми со правецот на движење

Еден од патниците кој бил внатре во автобусот кој вчера имаше сообраќајна несреќа на патот Скопје – Тетово, за албанските медиуми раскажал за тоа што доживел. Патникот...

Македонија 13.02.19 | 23:21

„Со голи раце го кренавме автобусот и веднаш почнеме да ги вадиме повредените“

Трагедијата која денеска се случи на автопатот Скопје-Тетово и траорната слика која ги дочека првите граѓаните кои пристигнаа на местото ќе ја паметат засекогаш. ТВ21...